YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail yine saldırdı
İsrail yine saldırdı
07 Temmuz 2014 09:08
İsrail'in savaş uçaklarının Gazze'nin güneyine düzenlediğisaldırıda 7 çocuğun yaralandığı bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada,Sabra Mahallesi'ne düzenlenen saldırıda 7 çocuğun yaralandığını belirtti.

İsrail'in bu gece Gazze'nin değişik yerlerine insansız hava aracı ve savaş uçaklarıyla düzenlediği saldırılarda İzzeddin el-Kassam Tugayları mensubu 7 kişi hayatını kaybetmiş, 5 kişi yaralanmıştı.

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan açıklamada, İsrail Hava Kuvvetlerine ait jetlerin bu gece 9 noktayı hedef aldığı bildirildi.

"Gece boyunca İsrail'in güneyine yapılan roket saldırılarına karşılık olarak İsrail ordusunun Gazze'ye hava operasyonu düzenlediği" bilgisine yer verilen açıklamada, "hedeflerin doğrudan vurulduğu teyit edilmiştir" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada ayrıca İsrail ordu sözcüsü Yarbay Peter Lerner'in, "Gazze'li militanlar, bugün en az 25 kez roketlerle İsrailli sivillerin hayatını tehlikeye attılar. Bu gerçek taşınamaz ve kabul edilemez. Ülkenin güneyinde bulunan İsraillilerin refahı için Hamasın altyapısını zayıflatmaya ve çalışmaz hale getirmeye devam edeceğiz"sözlerine de yer verildi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler