YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail yine BM okulunu vurdu!
İsrail yine BM okulunu vurdu!
30 Temmuz 2014 07:41
İsrail topçu birliklerinin, Filistinlilerin sığındığı BM'ye bağlı bir okulu vurduğu belirtildi

İsrail’in bugün Gazze’nin en kalabalık bölgelerine düzenlediği saldırılarda en az 125 kişi öldürüldü. Elektrikler tamamen kesildi, telefon şebekeleri çöktü, sağlık görevlileri peş peşe gelen cesetleri sayamıyor. Sabah saatlerin İsrail B'ye ait bie okulu bombaladı

İsrail topçu birliklerinin, Filistinlilerin sığındığı BM'ye bağlı bir okulu vurduğu belirtildi. Gazze'nin kuzeyinde UNRWA'ya ait Abu Husein okuluna sığınan aileler vuruldu. Olayda 20 şehit, onlarca yaralı var!

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref Kudra, İsrail topçu birliklerinin, Gazze'nin kuzeyindeki Cebaliya Mülteci Kampı'na bu gece yarısı düzenlediği saldırıda 13 Filistinlinin yaşamını yitirdiğini, 20 sivilin yaralandığını belirtti. Gazze'nin doğusundaki Fettah Mahallesi'ne gece yarısı düzenlenen saldırılarda da biri çocuk üç kişi yaşamını yitirdi.

Bakanlık ayrıca, İsrail topçu birliklerinin Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Filistinlilerin sığındığı Birleşmiş Milletler'e bağlı bir okula düzenlediği saldırıda 20'den fazla kişinin hayatını kaybettiğini, onlarca kişinin de yaralandığını belirtti.

5 gün önce de BM okulunu vurmuştu 

İsrail Gazze'deki son saldırısında Birleşmiş Milletler'e (BM) ait bir okulu 5 gün önce de vurdu. Saldırıda en az 15 kişi hayatını kaybederken, 200'den fazla kişi de yaralandı. Beyt Hanun bölgesinde sığınak olarak kullanılan okulda yüzlerce Filistinli bulunuyordu.

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) Sözcüsü Chris Gunness de İsrail'in okulda sivillerin yaşadığından haberi olduğunu, saldırının buna rağmen gerçekleştiğini belirtti.Gazze'deki saldırılarını  İsrail, beşinci  kez BM'ye ait bir binayı vurdu.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler