YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail Yenikapı mitingini böyle gördü
İstanbul Yenikapı'da gerçekleştirilen ve 5 milyon kişinin katıldığı "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ni İsrail gazetesi taziye sayfasından yayınladı.
İsrail Yenikapı mitingini böyle gördü
09 Ağustos 2016 / 20:01 Güncelleme: 09 Ağustos 2016 / 20:03

Türkiye, 7 Ağustos Pazar günü tarihi bir gün yaşadı. 5 milyon kişinin akın ettiği 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne dünya medyası farklı reaksiyonlar gösterdi. Özellikle batı medyası, milyonlarca kişiyi 'birkaç bin' ile küçümseyerek servis etti. 

FARKLI KESİMLERİN KENETLENDİĞİ GÖRMEZDEN GELİNDİ

Bir çok basın kuruluşu ise, bu mitingde farklı kesimlerin kenetlendiğini görmezden geldi. İsrail basınında ise Yenikapı Mitingi, tüm bunlardan farklı şekilde yer buldu.

TAZİYE SAYFASINDAN VERDİLER

İsrail gazetesi Yediot Ahronot, İstanbul Yenikapı'da yapılan tarihi mitingi, taziye sayfasından yayınladı. 

resized_22df9-8f469fe8yediot.jpg

Haberin taziye sayfasında yayınlanması dikkat çekti. Yenikapı haberi için "Erdoğan için milyonların katıldığı gösteri" başlığı kullanıldı. Haberde yer alan ifadeler ise şöyle;

"Erdoğan'ın gösteri çağrısına milyonlar cevap verdi. Milyonlar, "Demokrasi ve Şehitler" başlığı altında düzenlenen miting için bir araya geldi.


YENİ ŞAFAK

Korku dağları bekliyor
 // Rasim DUMAN
Yitzaklar, Moizler, Moşeler, Goldalar, Libermanlar...size artık uyku haram ! Yenikapı'yı da gördükten sonra, dizlerinizin bağlarının çözüldüğünü, büyük bir hâsâret, ye's ve kedere garkolduğunuzu gayet iyi biliyorum. "Çocuklarınız", "güneydeki sevdikleri ülke"ye tam "hizmet" edemediler, değil mi?! Târih boyunca hamam böcekleri gibi ürkek ve korkak yaşadınız ; hakkınızdaki hükmün icra zamanı çok yaklaştı, hazırlayın kendinizi !...
09 Ağustos 2016 Salı 23:02
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler