YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail yasaklı olan o bombayla vuruyor
İsrali Gazze'ye yönelik yaptığı bombardımanda yasaklı silah kullanıyor. Korkunç etkisi olan o yasaklı silah; 'pudra bombası'.
İsrail yasaklı olan o bombayla vuruyor
20 Temmuz 2014 / 04:23 Güncelleme: 20 Temmuz 2014 / 04:26

Saldırısında yine yasaklı silahlara başvuran İsrail, Gazze'de 'Pudra Bombası' kullanıyor.İsrail Gazze saldırısında yine yasaklı silahlara başvuruyor. İsrail'in zehirli gazların yanı sıra pudra bombalarını da Gazze'de kullanıldığı ortaya çıktı. Bu bomba insanı eriterek acı içinde bir ölüme sebep oluyor.

Pudra bombasının korkunç etkisi

Gazze Sağlık Bakanlığı yetkilileri kullanılan silahın insan bedenini erittiğini ifade ediyor.

Bu da acı dolu bir ölüm anlamına geliyor. Söz konusu bomba insan vücudunda binlerce iğne deliği açılmış gibi yanıklar oluşturuyor.

Yaralıların vücudunda hiçbir şarapnel izine rastlanmıyor, fakat anlaşılamaz iç kanamalar oluşuyor..

Bombanın bir maddesi damarları yakıyor ve ölüme sebep oluyor.

İsrail Ordusu 2009 yılında Gazze'ye düzenlediği saldırıda da "Pudra Bombası" kullanmıştı.

O dönemde hiçbir ceza ya da yaptırımla karşılaşmadığı için İsrail yasaklı silahları kullanmaktan çekinmiyor.

İç kanamaya sebep oluyor

Radar savunma sistemleri uzmanı Doç. Aşkın Demirkol, İsrail'in kullandığı iç organlara zarar vererek öldüren pudra bombalarını anlattı...

'DIME' diğer adıyla pudra bombası, 2009 yılında israil tarafından misket bombalarıyla beraber kullanılmaya başlandı. İçeriğinde ağır metal sınıfından elementler var. Bu elementler literatürde aynı zamanda kimyasal elementlerdir. Bu tür bombalar yerden havaya ya da havadan yere kimyasal başlıklar halinde atılabiliyor. Roket ve füze sistemleriyle kullanılabiliyor.

Düştüğü yerde 10-20 metre çapındaki alanda tesiri  oldukça yüksek hissediliyor. Klasik patlayıcılardaki şarapnel etkisi görülmüyor. Daha çok iç kanama yaratarak iç organlara zarar veriyor. Küçük metal parçalar insan vücudunda iç kanama sebep olup öldürücü etki yaratıyor.

 

HABER7

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler