YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail vahşeti sınır tanımadan devam ediyor!
Mavi Marmara saldırısının ardından Türkiye ile ilişkileri askıya alınan İsrail, geçen 6 yıl içinde saldırılarına devam etti. İsrail askerlerinin vahşeti sınır tanımazken dünya bu görüntülere sadece seyirci kaldı. İşte o zulümlerden birkaçı...
İsrail vahşeti sınır tanımadan devam ediyor!
22 Haziran 2016 / 14:18 Güncelleme: 22 Haziran 2016 / 14:33

31 Mayıs 2010 yılında Mavi Marmara gemisine yönelik saldırıda 9 Türk'ü öldüren İsrail bu tarihten itibaren saldırgan tutumuna hız vermeden devam etti. 

Filistin'le aralarındaki ateşkese rağmen defalarca Gazze'ye saldırdı. Yüzlerce Filistinli saldırılarda hayatını kaybetti.

İsrail'e savaş suçu işlediği yönünde eleştiriler gelse de katil devlet fosfor bombalarını Gazzelilerin üzerine yağdırmaya devam etti.

MESCİD-İ AKSA'YA POSTALLARLA GİRDİLER!

Hiçbir kutsalı tanımayan İsrail askerleri Kasım 2014'te Mescid-i Aksa'yı basarak plastik mermilerle Filistinlilere saldırdı.

Mescidin halılarını çiğneyen, Kur'an-ı Kerim'i yerlere atan İsrail askerleri 14 Eylül 2015'de bir adım daha ileri gitti: Müslümanların ilk kıblesi kabul edilen Mescid-i Aksa'nın minberine postallarıyla çıktı!

ÇOCUĞUN KAFASINI TAŞLARA VURDULAR

İsrail askerlerinin hedefinde bu kez Muhammed Tamimi isimli bir çocuk vardı. Ailesiyle birlikte Yahudi yerleşim birimi inşası ve ayrım duvarını protesto ediyordu. İsrail askeri küçük çocuğu ailenin yanından çekerek bir taşın arasına sıkıştırdı. Bir kolu alçıda olan çocuğun kafasını taşa vurduktan sonra sağa sola savurdu. 

18 YAŞINDA 10 KURŞUNLA ŞEHİT EDİLDİ

18 yaşındaki Filistinli kız Hedil el Heşlemun askeri güvenlik noktasından geçtiği sırada İsrail askerleri tarafından vuruldu, sonra yerde sürüklendi. Peçesinin açılmasına izin vermediği için vücuduna tam 10 kurşun sıkılarak öldürüldü. 

YERDE YATAN GENCİ BAŞINDAN VURDULAR

Son olarak 25 Mart 2016'da Batı Şeria'nın El - Halil kentinde Filistinli bir genç İsrail askerleri tarafından vuruldu. Yerde kendinden geçmiş olarak yatan Filistinli genç onlarca kişinin gözleri önünde başından vurularak şehit edildi.

 

KANAL A - MUSTAFA KÖMÜRCÜ

Kahraman şehid Muhsin YAZICIOĞLU
 // Rasim DUMAN
Merhum M.YAZICIOĞLU'nun helikopterinin düşmesinden/düşürülmesinden itibâren ve dava süresince cereyân eden "olağan dışı" hâdiseler, bu işin dört dörtlük bir suikast/cinâyet olduğuna dâir hiçbir şüphe bırakmıyor. En son, bir önceki Cumhurbaşkanımız meseleye el koymuştu. Görevinin sonuna kadar da nedense, elini hiç kaldırmadı. Bu cinâyetin aydınlatılması işi, Devletimizin ve Hükümetimizin üzerinde bir vebâl olarak durmaktadır....
22 Haziran 2016 Çarşamba 23:35
Zaaflar
 // Rasim DUMAN
Uludere/Roboski ve Muhsin YAZICIOGLU suikastı hâdiseleri, evet, vicdanlarda derin yaralar açtı ve kanamaya da devam ediyor. Uludere'deki hâdisenin mâhiyeti her ne idi ise, aziz milletimize açıklanmalı ve bu işin mes'ulleri hesap vermeliler ki, Devletimiz üzerindeki töhmet ve istifhâmlar izâle olsun. Bu hâdisede kanaatimce "kasıt" değil, koordinasyon ve istihbarat zafiyeti var....
22 Haziran 2016 Çarşamba 23:26
Devletin kudsiyeti
 // Rasim DUMAN
Yanlış olan, devlete veya şahıslara "ulûhiyyet" atfetmektir. Devlete kudsiyet atfetmekte bir beis var ise, fıkıh ilmi ile âmil olanlar, bu yanlışımı düzeltsinler lütfen. Evet, devlet kutsaldır, zira devletin olmadığı yerde, ne vatandaştan, ne de vatandaşın hukukundan bahsedilebilir. Fatih Kanunnamesinde "Devletin bekası içün, karındaşını katletmek câizdir" der. Devlete atfettiğimiz kudsiyyet, onun her türlü cebr ve zulmü yapmaya hakkı olduğu mânâsına da gelmez....
22 Haziran 2016 Çarşamba 23:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler