YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail Türkiye'ye sert çıktı
İSRAİL Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, görevde olduğu sürece Türkiye'nin İsrail ile Suriye arasında arabulucu olamayacağını söyledi.
İsrail Türkiye'ye sert çıktı
28 Aralık 2009 / 11:04 Güncelleme: 28 Aralık 2009 / 11:04

Lieberman, İsrail Ticaret ve Çalışma Bakanı Eliezer'in Türkiye'nin arabuluculuğunun h^al^a mümkün olduğu yolundaki sözleri için de, "Bunu unutsunlar, hayal kurmasınlar" dedi.

Jerusalem Post gazetesinin haberine göre, Tel Aviv'in dış politikası hakkında yabancı diplomatlara hitaben konuşma yapan İsrail'in aşırı sağcı Dışişleri Bakanı, Türkiye- İsrail ilişkilerine de değindi. İsrail'in hiç kimseyle kavga etmek istemediğini söyleyen Lieberman, "Türk Başbakanı'nın bir süre önce sarfettiği sözlerden rahatsızım. Eğer bütün bunlardan sonra h^al^a arabuluculuğunu kabul edeceğimizi düşünenlar varsa, bunu unutabilirler" dedi.Bakan Avigdor Lieberman, "Dışişleri Bakanı olduğum sürece Türkiye arabulucu olamaz. Eğer Şam konuşmak istiyorsa, bu gizli diplomasiyle değil yüz yüze bir toplantı olacak. Aracısız veya aracılar olmadan. Özellikle de Türkiye olmadan" diye konuştu.İsrail Dışişleri Bakanı, bir süre önce Türkiye'yi ziyaret eden Ticaret ve Çalışma Bakanı Binyamin Ben-Eliezer'in, Türkiye'nin arabuluculuğunun hala mümkün olduğu yolundaki sözlerine göndermek yaparak, "Hükümette Türkiye'nin h^al^a arabulucu olabileceğini savunan marjinal unsurlar var. Ama bunu unutsunlar. Hayal kurmasınlar.

Böyle şeylerin hiçbir temeli yok" dedi. Bakan Lieberman, Filistin yönetimiyle görüşmelerin yeniden başlamasıyla ilgili olarak da, yakın gelecekte bir anlaşma umudu görmediğini söyledi. Bazı kesimlerin Filistin'le bir anlaşmanın bütün sorunları çözeceğini düşündüğünü söyleyen İsrailli Bakan, "1967 sınırlarına da dönsek, Kudüs'un yarısını da versek bir şey değişmeyecek. Herşey bugünkü gibi devam edecek" diye konuştu.

...ÜRÜR KERVAN YÜRÜR :)
 // ALİ SERTÇIKMAZ
slogan uydumu bilmem ama israel neresinden sert çıkacak çözemedim onun gücü ancak bir filistin mahallesinde:çoluk-cocuk bebe belik ve yaşlı ihtiyar demeden misket bombası atmasıdır.hani amerikadan gelen ve denenmesi için yafidi askere veilen şu zalım insanlık dışı bombalar varya birgün kendi başlarında kıyamet bombası patlar inşallah.hadi filistinliler bu zülüme alıştı.hergün arar oldular zülümü.ama zalimin zülmü varsa sevenin de ALLAH.'I VAR üleyynn delirt...
30 Aralık 2009 15:23
israil bize sert çıkmış..
 // mustafa cangıl
hani derler ya danışıklı döğüş bunlar abi şike var .aynen öyle bi bizden höstünüz ulan.bi onlardan lobiyi salarız üztünüze haa.yemeyiz biz bu alaver dalavere hikayeleri şikeci beyler.ya siz başlarınızı devşirirsiniz ya.....
mazlumun ahı kalmaz zalimde bir HALLACU MANSUR GELİR DİKİLİR,YAHUDİNİN FİTNE DE...
30 Aralık 2009 15:07
Mutlak Kadir ALLAH'TIR.
 // OrkunTegin
Onlara ve İşbirlikçilerine şu ayeti hatırlatırım
"Sakın,Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma!
Ancak,Allah onları(cezalandırmayı),korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor"
İbr.Suresi 42.Ay.
Siz ey zalimler güçlü değilsiniz
Sizden KORKMUYORUZ.
Biz yalnızca Allah'tan korkan Alperenleriz.
Sizin gücünüz bizim zaaflarımızdır.
Bu zaafları gidermedede bir hayli yol aldık.
Ülke ve birey olarak.
SABREDELİM.
ALLAH SABREDENLERL...
29 Aralık 2009 02:47
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler