YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail televizyonu ateşkes haberini geri çekti
Günlerdir İsrail'in saldırılarına maruz kalan Gazze için beklenen haber İsrail televizyonundan gelmişken, aynı tv kanalı o haberi geri çekti.
İsrail televizyonu ateşkes haberini geri çekti
29 Temmuz 2014 / 19:45 Güncelleme: 29 Temmuz 2014 / 20:02

İsrail Televizyonu, Gazze'de tüm tarafların ateşkes konusunda anlaşmaya vardığını duyurmuştu. Fakat şimdi de İsrail televizyonu o haberi geri çekti.

İsrail’in Kanal 2 televizyonu, İsrail ve Hamas’ın Gazze’de ateşkes için temel prensiplerde anlaşmaya vardığını duyurdu. İlerleyen dakikalarda İsrail Televizyonu tarafların ateşkes konusunda anlaştığı haberini geri çekti.

Kanal 2 televizyonu, ismini vermediği bir yetkiliye dayandırdığı haberde, İsrail ve Hamas’ın ateşkesin temel prensiplerinde anlaştığını bildirdi. Haber daha İsrail hükümeti ve Hamas tarafından doğrulanmazken, haberde ayrıca tarafların ateşkesin süresi üzerinde henüz karara varmadıkları da belirtildi. İsrail televizyonu ayrıca anlaşmaya Mısır’ın aracılık yaptığını da açıkladı.

İsrail televizyonunun yaptığı bu açıklama İsrail ve Hamas tarafından doğrulamandı. Kanal ilerleyen dakikalarda haberini geri çekti.

 

AYRINTILAR GELECEK...

 

CİHAN-AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler