YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail tarafından öldürülen Filistinliler defnedildi
İsrail tarafından öldürülen Filistinliler defnedildi
30 Aralık 2015 04:03
İsrail ordusu tarafından cesetleri ailelerine teslim edilen 3 Filistinliden 2'si için Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde cenaze töreni düzenlendi.

İsrail ordusu dün El-Halil'den İyad Di'isan, Ebu Dis beldesinden Mazin Arabiyye ve Nablus'tan Besim Salah'ın cenazelerini ailelerine teslim etti.

İsrail'in alıkoyduğu diğer cesetlerin teslim edilmesi çağrısının yapıldığı ve Filistin bayraklarının taşındığı cenaze törenlerinin ardından Di'isan El-Halil'de, Arabiyye ise Ebu Dis'te toprağa verildi. Salah'ın ailesinin ise cenaze merasimini bugün yapacağı belirtildi.

Salah 29 Kasım'da, Di'isan da 24 Aralık'ta İsrail askerlerini bıçaklama girişiminde bulundukları, Arabiyye ise 3 Aralık'ta bir kontrol noktasına ateş açtığı gerekçesiyle İsrail askerleri tarafından ateş açılarak öldürülmüştü. 

Ekim ayından bu yana "bıçakla veya araçla saldırı girişiminde bulundukları" iddiasıyla vurularak öldürülen pek çok Filistinlinin cesedi hala İsrail tarafında tutuluyor.

İsrail'in Filistinlilere saldırıları ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınları nedeniyle bölgede gerginlik giderek artarken, Batı Şeria ve Kudüs'ten, hemen hemen her gün "İsraillilere bıçaklı veya araçla saldırı girişiminde bulunduğu" iddiasıyla vurulan Filistinlilerin ölüm haberleri geliyor.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler