YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail sivil yerleşimleri vurmayı sürdürüyor
İsrail sivil yerleşimleri vurmayı sürdürüyor
23 Ağustos 2014 15:55
İsrail'in Gazze'nin Ez-Zeytun mahallesinde Dahduh ailesine ait binayı vurma anını AA ekibi görüntüledi.

İsrail'in Gazze'ye şiddetini arttırarak devam ettirdiği saldırılarda, Ez-Zeytun Mahallesi'nde bulunan Dahduh ailesine ait bir bina isabet aldı. Saldırı sonrası alevler yükselen binanın vurulma anını AA ekibi saniye saniye görüntüledi.

"Hedef alacağız"

İsrail ordusu, Gazze'den saldırıların düzenlendiği tüm sivil ve askeri binaların hedef alınacağını bildirdi.

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee Twitter hesabından yaptığı açıklamada, broşürler dağıtarak ve telefonla arayarak çevresinde terörist saldırı düzenlenen her evi vuracakları yönünde bölge sakinlerini uyardıklarını belirtti.

Adraee'nin hesabından fotoğrafını paylaştığı broşürde ise şu ifadeler yer alıyor:

" Gazze sakinlerine askeri bildiri.İsrail ordusu, terör saldırılarının amacına ulaşmasını engelleyecek ve Hamas ile diğer terörist gruplara bağlı tüm terör unsurlarını ve onlara ait alt yapıları vuracak. Sakin bir hayat isteyen Gazzelilerin taleplerini ve ihtiyaçlarını görmezden gelen, yeraltında gizlenen Hamas liderlerini takibe devam edeceğiz. Güvenliğiniz için çevresinde terörist saldırıların düzenlendiği her ev vurulacak. Terör elemanlarının mülkiyetiniz altındakileri kullanmasına izin vermeyin. Terörist faaliyetlerin gerçekleştirildiği yerlerden hemen uzaklaşın. Biz uyardık, sorumluluk kabul etmiyoruz"

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler