YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail savaş uçakları Gazze'yi bombaladı
İsrail savaş uçaklarının, Gazze'ye hava saldırıları düzenlediği bildirildi.
İsrail savaş uçakları Gazze'yi bombaladı
22 Ağustos 2016 / 07:11 Güncelleme: 22 Ağustos 2016 / 07:15

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail'e ait savaş uçakları, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun beldesinde boş tarım arazilerini bombaladı. Arazilere 15'ten fazla füzenin atıldığı ve çevredeki binalarda zarar meydana geldiği belirtildi.

Beyt Lahaya beldesinde ise Filistin direniş örgütlerinin 2 mevzisinin bombalandığı ifade edildi.

Öte yandan, Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saldırılar sonucu ayağına şarapnel parçası isabet eden Filistinli bir gencin yaralandığını söyledi.

Kudra, İsrail'in Gazze'nin kuzeyindeki bölgelere düzenlediği saldırılar nedeniyle de 3 çocuğun şiddetli panik yaşadığını aktardı.

İsrail ordusundan öğle saatlerinde yapılan açıklamada, Gazze'den atılan bir roketin İsrail'in Siderot kentindeki açık bir alana düştüğü, olayda ölen ya da yaralananın ise bulunmadığı duyurulmuştu. Ordu daha sonra Gazze Şeridi'nin sınır bölgelerinde bulunan bazı hedefleri vurmuştu.

İsrail'in gerekçe olarak gösterdiği roket saldırısını ise Gazze Şeridi'ndeki Filistinli gruplardan üstlenen olmadı.

 

AA

Etiketler: ,
 // Ömer
Nerede Islam Birliği Ordusu? Hani mavi marmara katliamı sonrası olmazsa olmaz Üç Şart? Yahu Allah rızası için ne zaman bu ikircikli mevsimlik Müslümanlıktan bir avuç Katil, Müslüman kanı kanı dökmeyi, kutsal değerlerine hakaret etmeyi devlet politikası haline getirmiş Siyonist yahudiye kul köle olmaktan vazgeçip Onurlu Müslüman duruşu sergileyeceksiniz.umariz sn.Erdoğan bu teslimiyetçi rezalet içeren anlaşmayı onaylamaz.Kardeşimin katilini afetme yetkisini hiç bir hukuk sistemi Size vermez....
22 Ağustos 2016 10:20
 // ümmet
Bi tuhaflık var bu işte ... düşman olduğumuz tüm ülkelerle dost gibi yaşıyoruz... nasıl bir iştir anlamadım. devlet yetkilileri bunlara bi açıklama getirmeli... davalardan taleplerden vaz geçiyoruz, ancak onlar düşmalıktan vazgeçmiyor.. ümmedin avantajı ne bu konuda anlamadım... yoksa uyutuluyor muyuz? PKK devleti de kuruluyor bi taraftan... BOP tam gaz......
22 Ağustos 2016 08:42
anlamadim
 // Murat Paris
Israile otur anlas musluman oldursun
Rusyayla otur anlas musluman oldursun
Amerika incirlikten kalksin musluman oldursun siz kimin usagisin...
22 Ağustos 2016 08:27
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler