YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail saldırıları ne zaman bitecek?
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'in Gazze saldırılarının ne zaman biteceğine dair açıklama yaptı.
İsrail saldırıları ne zaman bitecek?
04 Ağustos 2014 / 19:05 Güncelleme: 04 Ağustos 2014 / 19:11

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail ordusu güney komutası ile yaptığı güvenlik toplantısında, Gazze'ye yönelik saldırıların sürdüğünü belirtti.

İsrail Başbakanı Netanyahu, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, "Operasyon İsrail halkının güvenlik ve huzurunun tesis edilmesiyle sona erecektir" dedi.

Netanyahu, şunları kaydetti:

"Bu operasyon ancak İsrail halkının güvenlik ve huzurunun uzun süreli olarak tesis edilmesiyle sona erecektir. Hamas'a ve diğer 'terörist' örgütlere çok güçlü bir darbe vurduk. Gazze'nin yerli halkına saldırma gibi bir amacımız bulunmuyor. Aslında, sivillere saldıran ve onları insani yardımdan mahrum bırakan Hamas'tır."

Hamas'ın uluslararası toplum tarafından güçlü biçimde kınanması gerektiğini ileri süren Netanyahu, aynı zamanda Gazze'nin askeri unsurlardan arındırılmasının talep edilmesi gerektiğini bildirdi.

Bi'rus-Seba'da (Be'er Şeva) yaralı İsrail askerlerini ziyaret ettiğini ifade eden Netanyahu, tedavisi süren askerlerin bir an önce iyileşmesi temennisinde bulundu.

Toplantıya, İsrail Savunma Bakanı Moşe Yaalon, General Benny Gantz ve General Sammy Turgeman da katıldı.

 

AA

cani
 // can
Katil israil senin katliamlarin 1948 ten bu yana devam ediyor yeni degil ki !!! Secim yoluyla basa gecen Hamasmi suclu !!! Yalanci...
04 Ağustos 2014 21:54
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler