YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail sahilde oynayan çocukları öldürdü!
Filistinli sağlık yetkilileri, İsrail donanmasından bir savaş gemisinin Gazze’de bir sahili vurması sonucu 4 çocuğun öldüğünü açıkladı.
İsrail sahilde oynayan çocukları öldürdü!
17 Temmuz 2014 / 09:14 Güncelleme: 17 Temmuz 2014 / 09:41

İsrail gemisinden atılan bombalar, Gazze kıyısında, gazetecilerin bulunduğu bir otelin hemen yakınlarına düştü. Sahilde oyun oynayan dört çocuk hayatını kaybetti. 

Gazze'de basın toplantısı düzenleyen Hamas Sözcücü Sami Ebu Zuhri, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Bak ki Moon'a seslenerek, Filistinli çocukların İsrail tarafından öldürülmesi ile ilgili ne düşündüğünü merak ettiğini söyledi. Ebu Zuhri, "Sayın Ban ki Moon, sahilde oyun oynayan çocukların öldürülmesi savaş suçu değil midir?" diye sordu. 

İsrail'den pişkinaçıklama: Trajik 

İsrail ordusu saldırı ile ilgili soruşturma başlatıldığını ifade etti. Açıklamada saldırıda sivillerin ölümünün hedeflenmediği ve sivil ölümlerinin 'trajik' olduğu belirtildi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Filistin'deki silahlı grupların sivillerin yoğun olduğu bölgelerden kendilerine saldırı düzenlediğini ve bunun sivilleri tehdit altında bıraktığını söyledi.

Obama ateşkes diyor

ABD Başkanı Barack Obama, Gazze'deki durum hakkında “Bir ateşkes üzerinde anlaşmaya varılmasına yönelik çabaları desteklemek için tüm diplomatik kaynaklarımızı ve ilişkilerimizi kullanacağız" dedi.

4 yaşındaki çocuk da yaralı

İsrail'in, yıllardır kuşatma altında tuttuğu Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 208'e yükseldiği bildirildi.

İsrail'in devam eden saldırılarında Han Yunus kentinde, Muhammed Ahvaj (4) isimli filistinli bir çocuk yaralanma sonucu hastaneye kaldırıldı.

rs1-036.jpg

Şerefsiz sürüsü
 // Ali ER
Bunlarda acıma yok hepsi köpekten beterler kendileri haricindekileri köle ,hayatı değersiz adleden yaratıklar. Şerefsiz sürüleri kökünüzün kazınmasını kendi ellerinizle hazırlıyorsunuz bu çocukları savunmasız kişlileri katlederken......
17 Temmuz 2014 Perşembe 11:58
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler