YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail Refah tünellerini bombaladı
İsrail uçakları, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah'ta tünelleri bombaladı. Yerel kaynaklardan verilen ilk bilgilere göre, bir Filistinli hayatını kaybetti, en az 2 kişi yaralandı. Birçok kişide yıkıntıların altında kaldı.
İsrail Refah tünellerini bombaladı
08 Ocak 2010 / 07:13 Güncelleme: 08 Ocak 2010 / 08:53

İsrail, gün içinde Gazze'den ülkenin güneyine atılan havan toplarına hava saldırısıyla cevap verdi. İsrail hava kuvvetleri, Gazze kentine karşı hava saldırısı düzenlerken, gece yarısına dakikalar kala, kentte art arda büyük patlama sesleri duyuldu.

 

İsrail uçaklarının, Gazze Şeridi'nin orta kesimleri ile Gazze kentinde 4 ayrı hedefi vurduğu belirlendi. Edinilen bilgilere göre, İsrail F-16'ları, Gazze kentinin Zeytun mahallesine iki füze saldırısı düzenlerken, bölgenin orta kesimlerindeki Nuseyrat ile güneyindeki Han Yunus yakınlarındaki Karara bölgesindeki bazı hedefleri vurdu.

 

Gazze'deki Acil Hizmetler ve Ambulans Servisi Sorumlusu Muaviye Hasaneyn, hava saldırılarında ölen ya da yaralanan olmadığını bildirdi. İsrail'in bu saldırısı, bir yıl önce Ocak ayında düzenlenen kanlı saldırıların sonrasındaki ilk operasyonu oldu. Gazze'ye karşı düzenlenen hava saldırıları 3 hafta sürmüş ve bin 400 Filistinli ile 13 İsrailli ölmüştü.

 

Gazze Şeridi'ne yardımın ulaştığı bugün, bölgedeki militanlarca İsrail'in güneyine roket ve havan saldırıları düzenlenmişti. Edinilen bilgiye göre, akşam saatleri itibarıyla 17 havan mermisi atılmıştı. Havan mermilerinden 6'sı Necef Çölü'nün batısına isabet etmişi, 3'ü sınırdaki Kerem Şalom geçişinin civarına düşmüş, biri de sınırda görev yapan İsrail askerlerinin bulunduğu bölgeye atılmıştı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler