YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail, özür dileyecek mi?
İsrail, özür dileyecek mi?
13 Haziran 2012 17:17
Ermeni iddialarının görüşüldüğü İsrail Meclisi Knesset'te konuşan Maretz Partisi Grup Başkanı Zehava Gal-On, İsrail'in Türkiye'den özür dileyecek kadar güçlü olduğunu söyledi.

İsrail Meclisi Knesset'te 1915 Ermeni iddialarının görüşüldüğü özel oturumda konuşan Maretz Partisi Grup Başkanı Zehava Gal-On hükümete yüklenerek, "Netanyahu Hükümeti, Ermeni trajedisini Türkiye'ye saldırı amaçlı kullanıyor" dedi.

Dün gerçekleşen özel oturumdaki konuşmaları basına yansıyan Zehava Gal-On, hükümeti sert dille eleştirerek, Ermeni iddialarının kamu diplomasisi için bir fırsat olmadığını söyledi. Gal-On, "İsrail, onuruna ve güvenliğine zarar vermeden, Türk vatandaşlarının öldürülmesinden dolayı Türkiye'den özür dileyecek kadar güçlüdür" diye konuştu.

Tutanaklarda ayrıca, meclisin ikinci büyük partisi durumunda bulunan merkezdeki Kadima partisi adına konuşma yapan milletvekili Robert Tibayev'in ise İsrail olarak, Ermeni iddialarına müdahil olmamaları gerektiğini belirterek, konunun tarihçilere ya da uluslararası topluluğa bırakılması gerektiğini söylediği bildirildi. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler