YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail oyalıyor mı? Gazze ablukası kaldırılmayacak!
Türkiye - İsrail normalleşme sürecinde kilit gün 26 Haziran. Gözler o görüşmeye çevrilmişken İsrail'in Türkiye'nin şartlarından biri olan Gazze ablukasını kaldırmayacağı iddia edildi...
İsrail oyalıyor mı? Gazze ablukası kaldırılmayacak!
23 Haziran 2016 / 16:43 Güncelleme: 23 Haziran 2016 / 16:57

Yaklaşık iki milyon Filistinli'nin yaşadığı Gazze şeridi 2006'dan bu yana İsrail tarafından abluka altında tutuluyor.

Türkiye İsrail ile ilişkilerin normalleşmesi için işte o ablukanın kaldırılmasını istedi.

İki ülke normalleşme görüşmelerinde sona geldi. Son söz 26 Haziran Pazar günü söylenecek ama  İsrail'in ablukayı kaldırmayacağı iddia edildi..

İsrail gazetesi The Jerusalem Post,  ablukanın tamamen kaldırılmayacağını ancak Türk kuruluşlarına, yardım etme konusunda  kolaylık sağlanacağı yazdı.

Buna göre, yardımlar Aşdod limanında toplanarak İsrail'in koordinasyonuyla Gazze'ye ulaştırılacak.

CUMHURBAŞKANI İTİRAF ETTİ: ZULMÜMÜZ SÜRECEK

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin de İsrail'in Filistin'e yönelik zulme devam edeceğini Brüksel'de itiraf etti.

Rivlin, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu'nda milletvekillerine hitap etti; "halihazırda siyasi ve bölgesel koşullar, İsrail ve Filistin arasında tam bir kalıcı anlaşma sağlanmasına uygun değil" dedi..

ABBAS: İSRAİL HAKLARIMIZI ÇİĞNEMEYİ DURDURMALI

Filistin devlet başkanı Mahmud Abbas da Brüksel'de konuştu.

Abbas, "Biz kendimizi toprağımız ve insanlarımızı özgürleştirmeye adadık. Eğer İsrail barış istiyorsa insanlarımızın haklarını çiğnemeyi durdurmalı." dedi.

İSRAİL'İN NİYETİ YOK

İsrail'in ise zulümden vazgeçme niyeti yok. Bir yandan oyalayıcı bir tutumla görüşmeler yapıyor, diğer yandan Filistinlilere kan kusturuyor. 

Öyle ki önceki gece İsrail askerlerinin ateşiyle 15 yaşındaki  Mahmud Badran hayatını kaybetti. İsrail ordusu bir grup Filistinli'nin İsraillilere ait bir araca taş ve molotof attığını, İsrail askerlerinin de taş ve molotofa ateşle karşılık verdiğini belirtti. O ateş sonucu olayla ilgisi olmayan Mahmud Badran'ın yanlışlıkla vurulduğunu açıkladı.

İsrail kendi yaptığı katliama "yanlışlıkla" derken, iki Yahudi'nin ölümüne neden olmakla suçladığı 4 Filistinli'yi ikişer kez müebbet, otuzar yıl hapis cezasına çarptırdı. 

Yer üstünde katliam yapan, Filistinlilerin evlerini yerle bir eden İsrail, yer altında ise Kudüs'ün Arap kimliğinin delili olan eserleri tahrif ediyor. 

Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Kudüs'te geniş çaplı kazılar yaptığını ve yer altındaki tarihi eserleri kendi çıkarları doğrultusunda tahrif ettiğini belirtti.

r1-032.jpg

KANAL A - PINAR AĞCA

 // Ömer
herhalde insanlık, amaca ulaşmada her şeyi mubah gören bu ahlaksız terörist güruhu anlayamayacak kadar ahmak... Siyonizm ve Irkçılık a.ü.s.b.f 1982 basım eseri lütfen okuyunuz. Nilden Fırata değil ta iç anadolu Nevşehire kadar kendilerine vaat edildiğini söylüyorlar.şu bir gerçektir bu lanetliklere her kim ve devlet iyilik yapmış ise en büyük ihaneti maalesef yine bunlardan görmüştür. Tarih ve yaşananlar ortada....
23 Haziran 2016 18:33
 // Rasim DUMAN
İsrail'in, "Arz-i mev'ud" ( Nil'den Firat'a kadar olan topraklar uzerinde Yahudi hakimiyeti) hayalini gerceklestirinceye kadar, hic kimse ile muahede yapmayacagini bilmemiz gerekiyor. Ancak, sadece "zevahiri kurtarmak icin" masada kalmayi tercih ediyor. Binaenaleyh, bu Yahudiler'in bizimle de anlasmayacaklarini tahmin etmek zor degil. O masada kalmamizin bize zarari var; İslam Alemi nezdindeki itibarimiza halel geliyor....
23 Haziran 2016 17:14
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler