YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail ordusu Ramallah'a girdi
Filistin haber Ajansı'de yer alan habere göre İsrail Askerleri Batı Şeria'nın Ramallah kentine girdi.
İsrail ordusu Ramallah'a girdi
18 Kasım 2014 / 21:15 Güncelleme: 18 Kasım 2014 / 21:24

İsrail askerleri, Filistin'in Ramallah kentine girdi. Filistin haber Ajansı'de yer alan habere göre İsrail Askerleri Batı Şeria'nın Ramallah kentine girdi. İsrail askerlerinin 1 kişiyi de gözaltına aldığı iddia ediliyor.

Öte yandan İsrail Başbakanı Netanyahu, sinagog saldırısında öldürülen iki Filistinli'nin evlerinin yıkılması talimatını vermişti. İsrail Başbakanlık basın bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre; Netanyahu, saldırısı sonrası ofisinde güvenlik toplantısı yaptı.

Toplantıya, Savunma Bakanı Moshe Yaalon, Kamu Güvenliği Bakanı Yitzhak Aharonovitch, Şabak (iç istihbarat birimi) Direktörü Yoram Cohen, Kudüs Belediye Başkanı Nir Barkat, Başsavcı Shai Nitzan, Kudüs Emniyet Müdürü Moshe Edri, orduda hükümetle ilişkilerden sorumlu Tuğgeneral Yoav Mordechai katıldı.

Son saldırılara katılanların evlerinin yıkılması emrini veren Netanyahu, bu terörist saldırıları kışkırtanlara verilecek cezaları da arttırma kararı aldı. Söz konusu kararların, ülke genelinde güvenliği arttırmak üzere uygulanacak tedbirlere ilave olarak alındığı kaydedildi.

Netanyahu'nun bu akşam, ülkedeki yabancı basın kuruluşlarının temsilcilerinin çağrılacağı bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. 

Kudüs'te sabah saatlerinde bir sinagoga düzenlenen saldırıda 4 İsrailli hayatını kaybetmiş, 7 kişi yaralanmıştı. İsrail polisi, "Kudüs'ün Har Nof Mahallesi'ndeki sinagoga ellerinde bıçak ve baltalarla gelen 2 kişi, olay yerine intikal eden polisler tarafından vurularak öldürüldü. Saldırganlar Doğu Kudüslü" açıklamasında bulunmuştu.

 

AA

22:59
 // Saf adam
Şehit kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu kardeşlerimizin evlerinin yıkılması talimatını veren katillere sesleniyorum. Filistinli kardeşlerimize uyguladığın bu cezayı müslüman kardeşlerimizden 67 tanesini 1994 yılında bir sabah namazında şehit eden katile uyguladınız mı?...
18 Kasım 2014 22:59
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler