YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail ordusu iflas etti
İsrail ordusu tarafından yedek askerlerle yapılması planlanan 2014 tatbikatları "maddi yetersizlik" sebebiyle iptal edildi.
İsrail ordusu iflas etti
21 Mayıs 2014 / 00:00 Güncelleme: 21 Mayıs 2014 / 00:02

Dışişleri Komitesi ve Parlamento Güvenliği toplantısında konuşan Gantz, "Ordu, neredeyse bu yılki çalışma planının sonunu getiremeyecek duruma geldi" diyerek kendilerine ayrılan bütçenin yetersizliğine dikkati çekti.

Gantz, "Her şeye rağmen askerin moral durumunun yüksek olduğunu ve kararlı bir duruş sergilediğini" savundu. Katıldığı bir törende konuşan Gantz, 'İsrail Devleti'nin ulusal öncelikleri değişebilir. Maddi zorluklardan dolayı da bu değişim ilk olarak güvenlikle ilgili olacaktır' diyerek ordunun sıkıntılarını vurguladı.

Eşi görülmemiş bir sıkıntı çekiyoruz '

Gantz, açıklamasında, "İsrail ordusunun son zamanlarda eşi görülmemiş biçimde kaynak sıkıntısı yaşadığını ve ilerde bunun sonuçlarının çok vahim olabileceğini belirtti "ve çok zor da olsa, yedek askerlerle yapılması planlanan tatbikatları iptal etme kararı aldıklarını" ifade etti. Ordunun bu tatbikatı yapabilmesi için büyük paralara ihtiyacı olduğunu sık sık hatırlatan Gantz, çok endişeli olduklarını ifade etti.

Öte yandan İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon, son dönemde ordunun içinde bulunduğu maddi sıkıntıdan, Maliye Bakanlığını sorumlu tuttu.

Tedbir aldık ama yeterli olmadı

Gantz, konuşmasının devamında, ordunun maddi sıkıntılar nedeniyle aylar öncesinden tedbir almaya başladığını söyledi. Bu kapsamda ordunun çeşitli birimlerinden yüzlerce kişinin görevine son verildiğini ancak tüm bu tedbirlerin hiç bir işe yaramadığını kaydetti.

 

YENİ ŞAFAK

Beter olun !
 // A.SAĞLAM
Dağ dan gelip bağdaki Filistinlileri kovmaya çalışanlar bir gün yok olacaklar inş....
21 Mayıs 2014 Çarşamba 08:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler