YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail ölüm kustu! İşte Gazze'deki son bilanço!
İsrail ölüm kustu! İşte Gazze'deki son bilanço!
22 Temmuz 2014 11:45
İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 577'ye yükseldi.

İsrail, Gazze Şeridi'nde birçok konuta hava saldırısı düzenledi. Saldırılarda çoğu kadın, çocuk ve yaşlı 11 kişi hayatını kaybetti, 60 kişi yaralandı. Bombardımanda, AA fotomuhabiri Muhammed Dahlan'ın daha önce boşaltılan evi de tamamen yıkıldı.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail akşam saatlerinde Gazze Şeridi'nin farklı bölgelerinde 10 kadar eve hava saldırısı düzenlendi. Bombardımanda ilk belirlemelere göre çoğu kadın, çocuk ve yaşlı 11 kişi hayatını kaybetti, 60 kişi yaralandı. Saldırıda hedef alınan konutlar arasında AA fotomuhabiri Dahlan'ın Gazze kentinin kuzeyindeki evi de vardı. Bombardımanda tamamen yıkılan ev daha önce boşaltıldığı için, ölen ya da yaralanan olmadı.

İsrail topçu birliğinin Gazze'deki Şuheda el-Aksa Hastanesine düzenlediği saldırıda, serbest kameraman olarak AA'ya da hizmet veren Enes Ebu Muaylık yaralanmıştı.

"Koruyucu Hat" adı altında 7 Temmuz'da Gazze'ye havadan saldırı başlatan İsrail ordusu, 17 Temmuz Perşembe akşamı da karadan saldırıya geçmişti. Saldırıların başladığı günden bu yana, Gazze Şeridi'nde 577 kişi hayatını kaybetti, 3 bin 554 kişi yaralandı.
İsrail askerleri gaz kullandı

Öte yandan, İsrail ordusunun Gazze kentinin kuzeyindeki Eş-Şeyh Rıdvan Mahallesi, batısındaki En-Nafak Caddesi ile orta kesimindeki Zehra kentine henüz ne çeşit olduğu bilinmeyen "kötü kokulu" bir gazla saldırdığı belirtildi.

Görgü tanıkları, İsrail askerlerinin bölgedeki yerleşim yerleri ve tarım arazilerini hedef aldığı saldırıda gaz kullandığını, bölgeyi yoğun bir duman ile kötü bir kokunun sardığını, başta kadın ve çocuklar olmak üzere onlarca kişinin bundan etkilendiğini dile getirdi.

"Koruyucu Hat" adı altında  7 Temmuz'da Gazze’ye havadan saldırı başlatan İsrail ordusu, 17 Temmuz Perşembe akşamı da karadan saldırıya geçmişti.

İsrail'in karadan, havadan ve denizden yürüttüğü saldırılara maruz kalan Gazze'de her geçen gün ölü ve yaralı sayısı artıyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler