YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail, Müslüman çocukları yılan olarak görüyor ve başını eziyor
Filistinli Aktivist Musa Hicazi, İsrail askerinin bir kolu alçıda olan 10 yaşındaki çocuğun, kafasını taşa vurarak gözaltına almaya çalışmasının nedenini açıkladı. Hicazi, "İsrail, Müslüman çocukları yılan olarak görüyor ve başını eziyor" dedi.
İsrail, Müslüman çocukları yılan olarak görüyor ve başını eziyor
02 Eylül 2015 / 10:47 Güncelleme: 02 Eylül 2015 / 11:30

Musa Hicazi, Kanal A'da Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu İşte Haber programına telefonla katıldı. İsrail'in Filistin politikasını değerlendiren Hicazi, İsrail'in Filistin direnişini yok etmek için orantısız güç kullandığını belirtti. 

Hicazi, İsrail askerinin küçük çocukları acımasızca gözaltına almasını ise şu söylerle açıkladı:

"Müslüman çocuklar yılandır, başını küçük yaşta ezin"

"Filistin'in kaybetmesi için çocuk, kadın, yaşlı  engelli demeden saldırıyorlar. Tevrat'ta zaten şöyle yazıyor;  "O topraklara girerseniz ne ağaç, ne insan ne de çocuk bırakmayın"  Çünkü bu çocuklar küçük birer yılana benzetiliyor ve "yılanın başını küçük yaşta ezmek gerekir" diye düşünüyorlar. Masum çocukların yaptığı hiçbir suç yok. Sadece evlerini vermek istemiyorlar. İsrail istediğini yapmak istiyor, ona kimse karşı çıkmıyor. Tüm dünya sessiz kalıp biz hayır dediğimiz için bizi hedef olarak görüyor"

Amaçları Filistinlilerin direnişini kırmak

İsrail, her zamanki gibi bir sivili tutuklamak için 1000 askerle geliyor.  Yahudi kanı çok pahalıdır, bir asker yaralanırsa veya ölürse tüm Yahudilerin morali bozulur. Filistinlilerin moralini bozmak için ise füze kullandılar, olayda bir asker yaralanınca çıldırdılar ve Filistinli gençleri korkutmak için öldürmeye devam ediyorlar.

Liderleri deli ve aptaldır

"İslam dünyasındaki karışıklığı kullanarak Filistin direnişini kırmak için orantısız güç kullanıyorlar. 100 yıldan beri bu yöntemi kullanıyorlar fakat başarılı olamıyorlar. İsrail liderleri, deli ve aptaldır. Biz haklıyız ve davamızı Filistin kurtulana kadar devam ettireceğiz"

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

foto-292.jpg

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler