YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail Meclisi'nden 'soykırım' hamlesi
İsrail Meclisi'nden 'soykırım' hamlesi
02 Ağustos 2016 19:08
İsrail Parlamentosu'nun Eğitim, Kültür ve Spor Komitesi, 1915 olaylarını "Ermeni soykırımı" olarak tanıdığı bildirerek parlamentoya da çağrıda bulundu.

İsrail Parlamentosu'nun Eğitim, Kültür ve Spor Komitesi, 1915 olaylarını "Ermeni soykırımı" olarak tanıdığı bildirildi.

Knesset'in resmi internet sitesinde yer alan yazılı açıklamada, komite başkanı Yakov Margi'nin "Ermeni milletinin yaşadığı soykırımı tanımak bizim ahlaki görevimiz" şeklindeki sözlerine yer verildi. Margi, İsrail Parlamentosu Knesset'e de 1915 olaylarını "Ermeni soykırımı" olarak tanıma çağrısında bulundu.

'KOMİTENİN KARARI İSRAİL'İN RESMİ GÖRÜŞÜ DEĞİL'

İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahson, AA muhabirine yaptığı açıklamada, komisyonun söz konusu kararının "kesinlikle İsrail'in resmi görüşünü yansıtmadığını, bunun sadece komite üyelerinin şahsi görüşü olduğunu" söyledi.

Birinci Dünya savaşı sırasında insani krizlerin yaşandığının ve bunların araştırılması gerektiğinin altını çizen Nahson, İsrail'in 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanımadığını ve bunun değişmesinin söz konusu olmadığını vurguladı. 

soykırım
 // dahya
yahu sen hergün soykırımı zaten yapıp duruyorsun hemide filistin topraklarında filistinlileri senden iyi soykırımcı olmaz bu evrende ama ne yaparsanız kendi kuyunuzu kazıyorsunuz harakiri yapıyorsunuz kendinize bununsonu öyle olur...
02 Ağustos 2016 Salı 23:18
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler