YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail Kadir Gecesi'nde Gazze'yi bombaladı
İsrail savaş uçakları Kadir Gecesi'nde Gazze Şeridi'nin güneyinde bulunan üç bölgeyi bombaladı.
İsrail Kadir Gecesi'nde Gazze'yi bombaladı
02 Temmuz 2016 / 09:28 Güncelleme: 02 Temmuz 2016 / 09:31

İsrail yanlısı İngilizce yayın yapan internet sitesi İ24 İsrail savaş uçaklarının sahur vaktinde Gazze Şeridi'nde iki bölgeye saldırı düzenlediğini açıkladı.

İsrail yanlısı İ24'e ek olarak Filistin'den yayın yapan RassdNews de İsrail uçaklarının Gazze'yi bombaladığını 'son dakika' olarak geçti.

BOMBARDIMAN GEREKÇESİ...

İsrail, saldırısına gerekçe olarak geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Gazze'den Sderot'a yönelik roket atışını gösterdi. Ancak İsrail'in gerekçe olarak gösterdiği bu roket saldırısını Filistinli direniş gruplarından üstlenen olmadı.

BOMBARDIMAN'DA NERELER VURULDU?

Gazze'nin merkezinde bulunan Zeytun Mahallesi ve kuzeyinde bulunan Beyt Lahya'da bazı noktalar İsrail uçaklarının hedefi oldu. İsrail jetlerinin Gazze'deki Beyt Hanun bölgesinde Kassam Tugayları'na ait bir eğitim merkezini hedef aldığı bildirildi.

FİLİSTİN'DEN AÇIKLAMA YOK

Saldırıda hedef alınan binalarda ağır hasar oluşurken Filistinli kaynaklardan henüz herhangi bir can kaybı rapor edilmedi. Yerel kaynaklar saldırılar sonucu 4 Filistinli sivilin yaralandığı bildiriyorlar.

Haberle ilgili gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

DAKİKA DAKİKA GELİŞMELER

04.51:  İsrail uçaklarının Gazze'deki Bedir bölgesine yaptığı hava saldırısında bir sivil yaralandı.

05.07:  İsrail'in Gazze'ye süren saldırılarıyla aynı anda İsrail'in Siderot kentinde uyarı sirenleri çalmaya başladı (El Cezire Mubaşir)

05.12:  İsrail uçaklarının Gazze saldırıları Refah bölgesinde devam ediyor. Yerleşim bölgeleri hedef alınıyor.

05.18: Gazze'deki İsrail saldırıları nedeniyle yaralanan sivil sayısı 4'e yükseldi.

05.20: İsrail savaş uçaklarının Kuzey ve Güney Gazze'de uçuşları tekrar yoğunlaştı. (Gaza Now)

05.21: İsrail insansız hava aracı Refah ve Mısır sınırı arasında Kerem Ebu Salim sınır kapısı yakınlarına füze ile saldırdı.  

05.22: İsrail savaş uçakları Gazze'nin güneyindeki Refah bölgesinin doğu kısmındaki tarım arazilerini bombalıyor.

05.25: İsrail bombardımanı Han Yunus bölgesinde yoğunlaştı. 

 

TİMETURK

 // Ömer
mevsimlik "Müslüman” lık gibi bir de mevsimlik "Kabadayı”lık yapıyoruz çok görmeyin dostlar. Bize mi sordu, davos'ta seksenlik bunağa posta koyarken? Ecevit'te çok yerlere, söylemiş olduğu hakikate rağmen özür dilemek zorunda bırakılmış idi . Toplum nezdinde kaybedilen itibar ve güven süreci başladı maalesef.Ne zaman kırmızı plakalı araçlarınızdan kırmızı halı olmadan inmez saraylarınızdan çıkıp halkın içerisine karışmaz iseniz vay halinize......
02 Temmuz 2016 19:53
 // Ismail Kalender
Ne beklıyoruz israel bu yapar . Onlar kadar olamadık bizim Vatan ....
02 Temmuz 2016 14:43
 // kasım
ama ahmet bey tayyip davosta öyle posta koduki tamam dedik artık bu adam gercek delikanlı sonra mavimarmara olayı oldu uluslar arası suda savaş seveplik ama biz bağırdık cağırdık şartlar sunduk şartların tam yerine getirilikmi hayır biz savaş ac demiyoz hic israilin uluslar arası suda bi gemisi yokmu sende gemisine el koy yada taciz et sonra ahmet bey suriye bizim ucağı düşürdü gene biz bağırdık cağırdık sonra gene bir sey yok esattan bile ucağın hesabını soramadık sonra kobaniyi daeş el koyaca...
02 Temmuz 2016 13:53
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler