YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail itiraf etti...
Ayalon, Der Spiegel ile mülakatı sırasında baskının hata olduğunu söylediğini reddetti. Fakat bu defa başka bir isim ölümcül hatayı itiraf etti.
İsrail itiraf etti...
09 Haziran 2010 / 07:48 Güncelleme: 09 Haziran 2010 / 07:49

Der Spiegel, Danny Ayalon'un Tel Aviv'de yapılan söyleşi sırasında İsrail için "Hamas'ın oyuna geldi", "Gemileri fırtına gibi çıkmak belki bir hataydı" gibi ifadeleri kullandığını aktarmıştı. Ancak Jerusalem Post'a göre, Ayalon, bu yöndeki ifadeleri kuvvetle tekzip etti.

"Birileri operasyon prosedürünü çiğnedi" 

Buna karşılık operasyonla ilgili en kilit isimlerden biri, yani Israelnews.com'un haberine göre İsrail Stratejik İlişkiler Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Moshe Ya'alon, operasyonun hata olduğunu itiraf etti. Operasyonun yapıldığı sırada Başbakan Netanyahu'nun yurtdışında olması nedeniyle operasyonu Başbakan vekili sıfatıyla yürüten Ya'alon, önce İsrail Komandoları'na övgüler yağdırdı fakat, daha sonra operasyonda görev alan komandoları kastederek "Birileri standart operasyon prosedürlerini çiğnedi" diyerek, son günlerde İsrail'e yönelik tüm dünyadan gelen "Sorumluları cezalandır" baskısına boyun eğme yönünde en önemli açıklamalardan birini de yapmış oldu.

"Operasyon aşamasında arıza yaşandı, uyarmıştım"

İsrail komandolarını, "Güvertedeki çarpışmaları kahramancaydı ve imkansız şartlar altında hedefi ele geçirdiler" şeklinde öven Ya'alon, "Fakat operasyon ve planlama aşamasında arıza yaşandı. Olaydan önce bu konuda uyarmıştım" diye devam etti. 
 

Aslında İsrail'in verdiği kararın doğru olduğunu savunan Ya'alon, "Fakat daha iyi olabilirdi. Ayrıntıya girmeyeceğim" dedi. (Habertürk)

israil in ne dediği önemli olamaz...
 // ibrahim çelikoğlu
Türkiye tehlikenin nereden geleceğini hesap yapıp stratejisini belirlemelidir.İsrail ve ABD'den bu kadar silahı kime karşı korunmak için aldı.?Nato ve İsrail'e karşı atılacak mermiler çalışmıyor,kilitleniyor veya hedefi bulması ihtimali dahi yok.Bu kadar yapılan masraf neye? Akıl almaz.İçimize yabancı haber alma ajanlarını yerleştirmişiz,her köşeyi tutmuşlar her adımı izliyor,PKK'ya bile yardım edip nereyi vurabileceklerini bildiriyor,haberimiz yok.Aradıklar...
09 Haziran 2010 17:35
devam
 // ibrahim çelikoğlu
Düşman ve düşmanları açıklamaya çalıştık.Türklerin en tehlikeli düşmanı İsrail dir.ABD,AB ve İsrail den alınan silah İsrail i vurmaz...
İsrail'e koz vermek kendine düşmanlıktır......
09 Haziran 2010 17:35
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler