YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail 'in büyük utancı
Filistin Batı Şeria'da İsrail'in onayıyla ev inşa eden Yahudilere tepki göstermek için toplanan müslümanlara İsrail polisi sert çıktı. İsrail polisinin küçük bir çocuğu göz altına aldığı görüntü ise güne damga vurdu.
İsrail 'in büyük utancı
29 Ağustos 2015 / 10:23 Güncelleme: 29 Ağustos 2015 / 10:58

Batı Şeria’da yasadışı Yahudi yerleşkelerini protesto etmek için toplanan Filistinliler’e İsrail askeri müdahale etti. Bir çocuğu gözaltına almaya çalıştıkları görüntüler dünyada infiale yol açtı.

Gelecekteki Filistin devletinin sınırları içinde yer alan Batı Şeria topraklarına İsrail hükümetinin izniyle inşa edilen Yahudi yerleşkelerini protesto için Filistinliler dün eylem yaptı.

rs2-118.jpg

Toplanan kalabalık, Ramallah’ın batısındaki Nebi Salih bölgesinde, Yahudi yerleşim birimi inşası ve İsrail’in inşa ettiği duvarı protesto etti.

Cuma namazının ardından düzenlenen gösterilere İsrail askerleri, gerçek ve plastik mermi, göz yaşartıcı gaz, sis bombası, atık su püskürterek karşılık verdi. Bu sırada bir askerin kolu sargılı olan Filistinli bir çocuğu gözaltına almak istemesiyle arbede çıktı. Çocuğun gözaltına alınmasını engellemeye çalışan yakınları askere saldırdı ve tartakladı. Asker sonunda neye uğradığını şaşırmış bir şekilde olay yerinden kaçtı.

rs3-050.jpg

zalimlik yanınıza kalmaz
 // mustafa
elinde silah arkadan onca asker . masum çocuklara insanlık dışı muamele yaparsınız sonra masumuz terör dersiniz. siz insanlığın yüz karasısınız. bunları hesabı İnşallah sizlerden soracağız. ...
29 Ağustos 2015 Cumartesi 19:02
 // islam
İncirlikten ucaklar niye israil li vurmak için havalanmıyo. Tabii israil kardeşiniz direnen Irak halkı terörist. Uyanın ey uyuyan kalabalıklar. Tevhidi araştırın....
29 Ağustos 2015 11:13
beni israil
 // kudüs bizimdir
En kötü ve şerir mevkide ve derecede olan bir kavimdir;

Sırat-ı müstakîmden, Allah'ın doğru ...
29 Ağustos 2015 Cumartesi 10:49
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler