YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail havadan vurdu: 1 ölü
İsrail havadan vurdu: 1 ölü
05 Eylül 2010 09:58
Terör devleti İsrail'in, Gazze'ye düzenlediği hava saldırısında 1 Filistinli öldü, 3 kişi de yaralandı.

İsrail güçlerinin, Gazze Şeridi'nin güney kesimine dün akşam düzenlediği üç hava saldırısında 1 Filistinlinin öldüğü, 3 Filistinlinin yaralandığı, bir kişinin kayıp olduğu bildirildi.

Filistinli hastane kaynakları ve görgü tanıkları, saldırılardan ikisinin Refah bölgesinde Mısır'a açılan tünelleri hedef aldığını, bu saldırıda tünellerden birinin çökmesi sonucu içeride çalışan bir kişinin öldüğünü, bir kişinin ağır yaralandığını, bir diğerinin de kaybolduğunu, ayrıca tünel dışında bulunan 2 kişinin daha yaralandığını belirtti.

Güvenlik kaynakları, üçüncü saldırıda, Han Yunus'un doğu kesiminde Hamas'ın askeri kanadının eski bir üssünün hedef alındığını kaydetti.

Saldırıları doğrulayan İsrail askeri sözcüsü, üçüncü saldırıda İsrail toprağı yönünde saldırı amacıyla kazılan bir tünelin hedef alındığını belirtti. Sözcü, bu operasyonların, Batı Şeria'da düzenlenen ve sorumluluğunu Hamas'ın üstlendiği bir dizi saldırı ve Gazze Şeridi'nden İsrail'in güneyine atılan ve can kaybının olmadığı roket saldırısının ardından düzenlendiğini ileri sürdü.
AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler