YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail hapishanelerinde tutuklu 5 Filistinli açlık grevinde
İsrail hapishanelerinde tutuklu 5 Filistinli açlık grevinde
14 Nisan 2016 16:08
İsrail'deki hapishanelerde tutulan 5 Filistinli, "idari tutukluluk" ve ziyaretçi yasağı gibi keyfi uygulamaları protesto etmek için açlık grevine devam ediyor.

İsrail'deki hapishanelerde tutulan 5 Filistinlinin, "idari tutukluluk" ve ziyaretçi yasağı gibi keyfi uygulamaları protesto etmek için açlık grevine devam ettiği bildirildi.

Filistin Esirler Cemiyeti tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail hapishanelerinde tutulan beş Filistinliden üçü "idari tutukluluk" uygulamasını protesto etmek için, biri ziyaretçi yasağına, biri de tecrit uygulamasına karşı açlık grevi yapıyor.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İsrail hapishanelerinde 'idari tutukluluk' siyasetini protesto etmek için Sami Cenazira 3 Mart, Edib Mufarice ile Fuad Asi ise 3 Nisan'dan beri açlık grevine devam ediyor. 

İyad Fevagira annesi ve kardeşlerinin ziyareti engellendiğinden dolayı 10 Mart'tan beri, Şukri el-Havaca da İsrail'in Raymond Hapishanesi'nde tek kişilik hücrede tecrit cezasının sonlandırılması için 5 Nisan'dan bu yana açlık grevini sürdürüyor."


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler