YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail Hamas'a rezil oldu
İsrail Hamas'a rezil oldu
09 Ağustos 2014 23:15
Hamas'ın elinde, İsrail2i rezil edecek görüntüler olduğu orataya çıktı. Hamas'tan gelen açıklamaya göre; Filistin halkı birlik içinde.

Hamas Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Usame Hamdan, Hamas'ın elinde İsrail ordusunu rezil edecek görüntülerin olduğunu söyledi.

Fas'ın başkenti Rabat'tabu yıl Tevhid ve Reform Hareketi tarafından 4'üncüsü düzenlenen buluşmaya katılan Hamdan, "Hamas'ın elinde İsrail ordusunu rezil edecek görüntüler var" dedi.

Hamdan, "Elimizde, tıpkı İsrail'in Nahal Oz askeri üssüne Filistinli direnişçiler tarafından düzenlenen baskın benzeri görüntüler var. Bu görüntülerde İsrail askerlerinin verdiği kayıplar ve direnişçilerin metaneti karşısındaki acziyeti ortaya çıkıyor" diye konuştu.

Gazze'nin zaferinde bunların etkisi oldu

Fas Kralı 6'ncı Muhammed'in Filistin halkına verdiği destekten övgüyle söz eden Hamdan, "İslam ümmetinin Filistin direnişinin yanında yer alması, Filistin meselesinde Araplar'ın resmi tutumunun kısmi zaferi, direnişin Gazze'de kazandığı zaferlere katkı sağladı" ifadelerini kullandı.

Filistin halkı birlik içinde

Hamdan, Gazze'de kalıcı ateşkesin sağlanması için Mısır'da yürütülen müzakerelere katılan Filistin heyetini işaret ederek, "Filistin halkı ve yönetimi birlik ve beraberlik içinde. Mısır'daki Filistin heyeti de birlik oldu ve kucaklayıcı hareket ediyor. Daha önceki yıllarda böyle birşey gerçekleşmemişti" değerlendirmesinde bulundu.

Fetih ve Hamas arasında 23 Nisan'da varılan milli mutabakatı İsrail'in hazmedemediğini dile getiren Hamdan, saldırıların temel amacının uzlaşı hükümetinin oluşmasını ve özgürleşmeyi engellemek olduğunu kaydetti.

Hamdan, Arap halklarını, Filistin halkının direnişine desteklerini sürdürmeye çağırdı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler