YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail, Hamas vekilini tutukladı
İsrail, Hamas vekilini tutukladı
18 Ekim 2010 11:18
İsrail askerleri, Hamas milletvekili Kafişa'yı bu sabah evine düzenlenen baskınla tutukladı. Hamas vekilinin nereye götürüldüğü ise bilinmiyor.

İsrail askerleri, Hamas milletvekillerinden Hatim Kafişa'yı, El Halil'deki evine bu sabah düzenledikleri baskınla tutukladı.

Bölgedeki yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, Filistin meclisinin Hamaslı üyesi Kafişa'nın (49), El Halil'in güneyindeki bir mahallede bulunan evi sabah erken saatlerinde İsrail askerlerince sarıldı.

Askerlerin, Kafişa'ya giyinmesini söyledikten sonra götürdükleri bildirildi. Kafişa'nın nereye götürüldüğü konusunda ise herhangi bir bilgi verilmedi.

Hamaslı milletvekili, Batı Şeria'da Hamas milletvekili ve üst düzey yöneticilere yönelik tutuklama operasyonları sırasında da tutuklanmış ve 1,5 yıldan fazla bir süre cezaevinde kaldıktan sonra, 2009 Kasımında tahliye olmuştu.

Bu arada, El Halil'de bu sabah düzenlenen operasyonlar sırasında, Özgürlük Forumu (Manbar El Huriya) adlı yerel bir radyonun çalışanlarından, gazeteci Raed El Şerif'in de İsrail askerlerince evinde tutuklandığı bildirildi.

Özgürlük Forumu radyosu, önceki yıllarda da İsrail askerlerinin çeşitli baskınlarına maruz kalmış ve yayınları zaman zaman kesilmişti.
AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler