YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail güçleri 3 Filistinliyi öldürdü
İsrail güçleri 3 Filistinliyi öldürdü
04 Aralık 2015 01:44
İsrail güçlerinin, Kudüs ve Batı Şeria'da bıçaklı saldırı girişiminde bulundukları iddiasıyla 3 Filistinliyi öldürdüğü, askerlerin Kudüs'teki müdahalesinde ise 6 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Kudüs'te İsrail polisine bıçaklı saldırı girişiminde bulunarak yaraladığı iddia edilen Filistinlinin öldürüldüğü kaydedildi. 

Ordudan yapılan diğer açıklamada ise gece saatlerinde El Halil şehrinde "bir askeri bıçakladığı" iddia edilen 2 Filistinlinin askerlerce silahla vurarak öldürüldüğü bildirildi.

Filistinlilere müdahale: 6 yaralı

Filistin Kızılayı'ndan yapılan açıklamada da Kudüs'ün Ebu Dis beldesinde İsrail askerlerinin Filistinlilere müdahalesinde 1 kişinin gerçek, 5 kişinin plastik mermiyle yaralandığı belirtildi.

Yaralıların Makasid Hastanesine kaldırıldığı bildirilen açıklamada, onlarca kişinin İsrail askerlerinin yoğun olarak kullandığı göz yaşartıcı gazdan etkilendiği kaydedildi.

Öte yandan, Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında, ekim başından bu yana 24'ü çocuk, 5'i kadın 110 Filistinlinin hayatını kaybettiği bildirildi.

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler