YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail Gazze'yi bombardımana tuttu
İsrail Gazze'yi bombardımana tuttu
18 Kasım 2012 15:50
İsrail'in Gazze'ye saldırısında bugün dördüncü gün. Gazze'de Çarşamba gününden beri 52 kişi hayatını kaybetti, ölenlerin 11'in çocuk olduğu bildirildi.

Hamas'ın sağlık bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail'in 5 gündür havadan ve denizden bombaladığı Gazze'de ölü sayısının 52'ye ulaştığını duyurdu. Ölenlerden 11'i çocuk olduğu kaydedildi.

Bu arada Gazze sağlık yetkilisi Eşref el-Kidra, bugün İsrail'in saldırısı sonucu 5 sivilin öldüğünü açıkladı. Ölenlerden 4'ünün çocuk olduğu aktarıldı. Kidra, ölen çocuklardan 3 yaşındaki kız ve 5 yaşındaki erkek çocuğun aynı aileden olduğunu ve Cibaliye mülteci kampındaki evlerinin bombalanması sonucu öldüklerini söyledi.

Öte yandan Gazze'den de İsrail'e bugün roketler fırlatılırken, birçoğu savunma sistemi tarafından etkisiz hale getirildi. Füzelerin bir kısmı da boş arazilere düştü. İsrail'de bugünkü roket saldırılarında ise 3 kişinin yaralandığı kaydediliyor.

Gösterilerde 18 Filistinli yaralandı

Batı Şeria'nın Tulkerem kentinin girişinde düzenlenen gösterilerde, İsrail askerleri ile çıkan çatışmalar sonucu 18 Filistinli yaralandı.

İsrail askerlerinin gösterilerde gaz bombası, gerçek ve metal mermi kullandığı belirtildi.

 

Etiketler: , , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler