YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail, Gazze'ye saldırdı
İsrail, Gazze'ye saldırdı
03 Haziran 2012 13:21
İsrail ordusunun sabah saatlerinde Gazze'ye düzenlediği hava saldırısında 4'ü çocuk, 7 Filistinli yaralandı.

Filistinli yetkililer, İsrail savaş uçaklarının, Gazze Şeridi'ndeki 5 ayrı hedefe füze saldırısı düzenlediğini bildirdi. Edinilen bilgilere göre, ilk saldırıda, Beyt Lahiya'nın batısındaki bir tavuk çiftliği hedef alındı. Savaş uçaklarından atılan füzelerin, Deyr el-Belh'te bir depo ile bir tarlaya düştüğünü, iki füzenin de Gazze'deki polis merkezi yakınına isabet ettiğini belirten Filistinli yetkililer, 5'nci saldırıda atılan füzenin Nuseyrat mülteci kampındaki bir evin yakınına düştüğünü, bu saldırıda 7 kişinin yaralandığını kaydetti.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada ise hava operasyonunun, Cuma günü Gazze sınırında bir İsrail askerinin ölümüyle sonuçlanan çatışmalar üzerine düzenlendiği belirtildi.


-Hamas'tan "sessiz kalmayacağız" uyarısı-


Gazze'deki Hamas hükümeti, İsrail'in son saldırılarının bölgedeki sükuneti tehlikeye düşürdüğü uyarısında bulundu. Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Heniye'nin siyasi danışmanı Yusuf Rezka, AA'ya yaptığı açıklamada, son saldırıların sürpriz olmadığını, zira İsrail'in, daima, en küçük olayı bahane ederek, Gazze'ye saldırdığını belirtti. Rezka, saldırıların devam etmesi halinde Filistinli grupların sessiz kalmayacağı uyarısında da bulundu.

Hamas sözcülerinden Abdullatif el-Kanu da, artan gerilimden Tel Aviv'i sorumlu tutarak, İsrail'in muhtemel bir operasyonuna karşı Filistinli direniş gruplarının hazır olduğunu vurguladı. Hamas sözcüsü, İsrail hükümetinin, Filistinli gruplar arasındaki uzlaşma çabalarını baltalamak ve dikkatleri iç politikadaki sorunlardan uzaklaştırmak amacıyla son saldırıları düzenlediğini ileri sürdü. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler