YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail Gazze'ye ölüm yağdırıyor...
İsrail Gazze'ye ölüm yağdırıyor...
12 Mart 2012 18:17
İsrail 4 gündür Gazze'yi havadan bombalıyor. 4 gündür süren saldırılarda 23 kişi hayatını kaybetti...
İsrail'in Gazze Şeridi'nin kuzeyine düzenlediği yeni hava saldırısında 2 Filistinlinin daha öldüğü ve hava harekatlarında cumadan bu yana ölenlerin sayısının 23'e yükseldiği bildirildi.

Gazze ilkyardım servisi sözcüsü Adem Ebu Selmiya, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cebaliye mülteci kampını vuran İsrail ordusunun ateşinde bir kadın ile bir erkeğin öldüğünü belirtti.

Bu arada, İsrail, bu sabah Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Lahiya'ya hava saldırısı düzenlediği haberlerini yalanladı.

İsrail ordusu, insansız bir uçakla Beyt Lahiya kasabası yakınlarında düzenlendiği 15 yaşında bir öğrencinin öldüğü, 6 arkadaşının da yaralandığı açıklanan saldırıyı yalanlayarak, buraya taarruz edilmediğini bildirdi.

Belirtilen yere giden basın mensupları da herhangi bir ize rastlamadıklarını belirttiler.

İsrail'de mahkumlara işkence iddiası

İsrail'in son üç gündür Gazze'ye yönelik başlattığı askeri operasyonlarla eşzamanlı olarak İsrail'deki Aşkelon Hapishanesi'nde 11 mahkumun yaralandığı bildirildi.

Filistin Esir Hareketi'nin açıklamasına göre, İsrail güvenlik güçlerinin Aşkelon Hapishanesi'nde arama yapmak istemesi üzerine olaylar çıktı. İsrailli güvenlik güçlerinin polis köpeği kullanarak mahkumları soyunmaya zorlaması ve saldırması üzerine mahkumlar ile polis ve askeri birlikler arasında arbede çıktığı belirtildi. Açıklamada, 1'i ağır 11 mahkumun yaralandığı kaydedildi.

Yetkililer, hapishanede yoğun güvenlik önlemleri alındığını kaydetti.  (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler