YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail Gazze'deki sınır kapılarını kapatıyor
İsrail Gazze'deki sınır kapılarını kapatıyor
01 Kasım 2014 22:44
İsrail'in yarın Kerem Ebu Salim ve Beyt Hanun sınır kapılarını kapatacağı bildirildi.

AA muhabirine konuşan Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı Müdürü Munir el-Galban, İsrail yönetiminin hiçbir sebep göstermeksizin sınır kapısının yarın kapatılacağına dair tebligat gönderdiğini belirtti. Galban, kendilerine kapının ne kadar süreyle kapalı kalacağına dair de bilgi verilmediğini aktardı. 

Gazzeliler'in Batı Şeria'ya geçişi için kullanılan Beyt Hanun (Erez) Sınır Kapısı'nın da kapatılacağını söyleyen Gulban, kapının yalnızca istisnai insani durumlarda açılacağını kaydetti.

Hamas'ın 2007 yılında Gazze'de göreve gelmesinin ardından 4 sınır kapısını kapatan İsrail yönetimi mal ve gıda geçişinin sağlandığı tek ticari kapı olan Kerem Ebu Salim'in açık kalmasına müsaade etmişti. Ancak İsrail, zaman zaman farklı gerekçeler öne sürerek sınır kapısını süresiz kapatıyor. Gazze'nin dış dünyayla bağlantısını sağladığı diğer kapı da Beyt Hanun Sınır Kapısı. Bu kapıdan ise yalnızca Batı Şeria'ya gitmek isteyen Gazzeliler geçiyor.

06:55
 // Rasim DUMAN
İsrail'in "yedek devleti" haline gelen Misir da Refah sinir kapisini kapatti. İki milyonluk bir halk, goz gore gore acliga hastaliga ve fakirlige mahkum ediliyor. Demokrasiyi ve insan haklarini dilinden dusurmeyen "uluslararasi toplum" susuyor. Bu sinsi,alcak,adaletsiz ve riyakar dunya duzeni ilanihaye payidar olamaz ve olmayacak ! Butun dikkatleri İSİD ve Kobani uzerine ceken bu sahtekar "duzen", Gazze ve Kudus'teki İsrail zulmunu ve vahsetini gormemize mani olmaya calisiyor....
02 Kasım 2014 06:55
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler