YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail Filistinli Muhammed Allan'ı serbest bıraktı
İsrail Filistinli Muhammed Allan'ı serbest bıraktı
05 Kasım 2015 14:38
İsrail, yaklaşık 2 ay açlık grevi yapan idari tutuklu Muhammed Allan'ı serbest bıraktı.

İsrail'in, 1 yıldan beri idari tutuklu bulunan ve yaklaşık 2 ay açlık grevi yapan Muhammed Allan'ı serbest bıraktığı bildirildi.

Filistin Esirler Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, Allan'ın Batı Şeria'nın kuzeyinde bulunan Tulkerm kenti yakınındaki askeri "Et-Tıbbiyye" kontrol noktasında serbest bırakıldığı ve tedavisinin tamamlanması için kentteki "Sabit Sabit" hastanesine kaldırıldığı kaydedildi.

Nablus kentinde, 16 Kasım 2014'te tutuklanan Filistinli avukat Muhammed Allan (30) geçen temmuz ayında "idari tutuklama" uygulamasını protesto amacıyla açlık grevine başlamıştı. Yaklaşık iki ay açlık grevini sürdüren Filistinli avukat Allan, 20 Ağustos'ta eylemini sonlandırmış ve serbest bırakılmıştı. Allan, 16 Eylül'de İsrail polisi tarafından tedavi gördüğü Razay hastanesinde tekrar gözaltına alınmıştı.

İsrail askerleri otomatik silahlarla ateş açtı

Diğer taraftan, İsrail askerlerinin Gazze Şeridi'nin sınır bölgesinde yer alan El-Bureyc Mülteci Kampı'nın doğusundaki evlere ve araziye açtığı ateş sonucu 1 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu bir Filistinlinin ayağından yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Görgü tanıkları da Gazze sınırına konuşlanan İsrail askerlerinin, Bureyc kampının doğusundaki arazi ve evlere otomatik silahlarla ateş açtığını aktardı.
AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler