YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail Filistinli 2 tutuklunun evini yıktı
İsrail Filistinli 2 tutuklunun evini yıktı
23 Şubat 2016 09:42
İsrail vatandaşlarını öldürdükleri gerekçesiyle tutuklu bulunan 2 Filistinlinin Batı Şeria'daki evleri yıkıldı.

İsrail askerlerinin, kasım ayında iki İsrail vatandaşını öldürmek suçlamasıyla halihazırda tutuklu bulunan iki Filistinlinin El-Halil'deki evini yıktığı bildirildi.

Filistin emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, iki İsrail vatandaşını öldürdükleri gerekçesiyle tutuklanan, Muhammed el-Hurub ve Raid Mesalime'nin Batı Şeria'da yer alan El-Halil kentindeki evleri İsrail güçleri tarafından yıkıldı.

Görgü tanıkları, yıkım esnasında İsrail askerleriyle Filistinliler arasında arbede yaşandığını, askerlerin göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullanarak müdahalede bulunduğunu aktardı.

Hurub ve Mesalime, İsrail vatandaşlarını öldürdükleri gerekçesiyle Kasım 2015'te tutuklanmıştı.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri nedeniyle geçen yıl ekim ayından bu yana Batı Şeria, Gazze ve Kudüs'te İsrail askerleriyle Filistinliler arasında sık sık gerginlik yaşanıyor.


AA

dünya devi
 // Muammer Bekaroğlu
Bakmayın siz israilin biravuç olduğuna işte budünyayı idare eden tek devlet israildir,ne abd,ne rusya ne almanya ,ingiltere bunlar fasarya kimse kendini kandırmasın abd yide avrupayıda elinde oynatıyor,birzamanlar iran hergün israili yerle birederim diyordu şimdi yanyanalar ama kahhar olan allahımın izni ve yardımı ile birgün yeknesak olurlar inşallah...
23 Şubat 2016 Salı 12:22
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler