YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail: 'Erdoğan gitti, artık daha güçlüyüz'
Genel seçimde AK Parti'nin tek başına iktidar olamaması, İsrail medyasında büyük sevince neden oldu.
İsrail:  'Erdoğan gitti, artık daha güçlüyüz'
08 Haziran 2015 / 15:10 Güncelleme: 08 Haziran 2015 / 15:31

Yıllardır Filistin topraklarında işgal politikası güden, on binlerce Filistinli ve Gazzeli'yi katleden İsrail'e en sert tepkiyi veren ülke olan Türkiye'deki seçimlerin sonucunda oluşan belirsizlik, bu ülkede sevince neden oldu. Seçim sonuçlarını an be an yayınlayan İsrail medyası, resmi olmayan sonuçların belli olmasının ardından adeta kutlama yaptı.

12 yıllık iktidarlığı döneminde İsrail'e ve onun politiklarına karşı çıkan Ak Parti hükümetinin yeni dönemde tek başına iktidar olamayacak olması en çok İsrail'i sevindirdi. İsrail medyası, seçim sonuçlarını 'Erdoğan gitti, artık daha güçlüyüz' sözleriyle yorumladı.

AK Parti İsrail'in karşıtıydı

Başbakan Binyamin Netanyahu'ya yakınlığı ile bilinen 'İsrael Today' gazetesi, seçimlerin sonucunda halkın 'Erdoğan'a hayır' dediğini duyurdu. Söz konusu gazete, dünyanın hiçbir yerinde görülmeyecek şekilde Türkiye'deki seçimlere gazetenin ilk üç sayfasında genişçe yer verdi.

Yapılan analizlerde AK Parti'nin 12 yıllık iktidarında İsrail'e yönelik karşıt politikaları toplandı. Gazze konusunda İsrail'e baş kaldıran bir hükümet olarak tanımladı.

İsrail'e saldırarak oy topladı

'İslamcılardan Erdoğan'a destek yok' ifadesini kullanan gazete, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugüne kadar İsrail karşıtı söylemlerle oy toplamaya çalıştığını yazdı.

rs1-315.jpg

"Yeni dönemde rahatız"

Gazete, Mısır'da Mursi'nin partisi Hürriyet ve Adalet Partisi'ne yakınlığıyla tanımladığı AK Parti'nin İsrail'le ilişkilerinin çok kötü olduğunu belirtti. Ak Parti'nin iktidar olduğu dönemde Yahudilerin Türkiye'de korku içinde yaşadığını da ifade eden gazete, HDP'nin meclise girmesiyle yeni dönemde bunun daha farklı bir hal alacağını yazdı.

"İstanbul'a dönüyoruz"

AK Parti'nin 'terör örgütü' olarak nitelendirdiği Hamas'ın en büyük destekçisi olduğunu ifade eden gazete, iki ülke ilişkilerinin son yıllarda kötü olduğunu, bu sebeple İsrailli turistlerin Türkiye'ye gidemediğini yazdı. 'İsrael Today' iktidardaki belirsizlikle birlikte kendilerine fırsat açıldığını belirti ve 'İstanbul'a dönüyoruz' başlığı attı.

Netanyahu'ya yakın gazete, İsrailli turizm firması 'Over Tour'un başkanı Yahuda Zefarni'nin, Türkiye'ye giden vatandaşların sayısının önümüzdeki dönemde inanılmaz bir artış göstereceğini, sadece bu yıl Türkiye'ye 100 bin İsraillinin gitmesini beklediği sözlerini aktardı.

Türkiye'de Doğan ve Cihan medyasının yoğun desteğini alan HDP, İsrail'de de büyük destek görüyordu. Sonuçların ardından İsrail hükümetinin Gazze'ye yönelik baskılarını artırması, Filistinlilere gözaltıların artması ihtimali doğdu.

 

HABER7

Haddinizi zamanı gelince bildiririz,şüpheniz olmasın sakın...!!!
 // Muhafız
Ey İsrail'in köpekleri Tayyip Erdoğan gitsede,onun kefensiz mücahitleri size zamanı gelince Haddinizi bildirecektir,bundan sakın şüpheniz olmasın...!!!Telavivde, hebronda ikinci hiroşima vakasını yaşarsanız anlarsınız Türkiye karşılığının ne olduğunu;10 kilotonluk U239 tipi nükleer silahla sizin ülkenizde inanın taş taş üzerine hiçbirşey kalmaz,bizlerin sakın sabrını test etmeye dahi kalmayın.Sizlerin korkusu Hıttin korkusu ve Hirosima korkusudur; merak etmeyin zamanı gelince korkunuz kalmayaca...
08 Haziran 2015 Pazartesi 21:37
mücahitken müteahhit olanlar
 // kanal a fun
evet CIA hdpye destek verdi evet paralelcilerin hepsi hdp ye verdi evet bazı İslamcı görünenler açılım sürecini öcüleştirip akp seçmenini mhp ye yönlendirdi evet paralel ittifaklar kuruldu ama mücahitken müteahhit olanlar ya da hükümet destekçisi görünüp hdp şak şakçılığı yapanlar ve lüks ve zenginliğe alışmış hükümet destekçisi müslümanlar... muhasebemizi adam gibi yapalım davasız amaçsız idealsiz para odaklı hareket etmekle bu işler olmaz böyle ...
08 Haziran 2015 Pazartesi 17:18
 // mustafa
akpartinin kendisini toparlamasi için milletin bir ihtarıdır, bu durum. hiç kimse çantada keklik değil. meclisin akp de azalmasi halinde memleketin başına neler gelebileceğini bile bile macera oyu kullanabiliyor seçmen....
08 Haziran 2015 16:53
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler