YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail dünyayı şoke etti!
Türkiye'nin de dahil olduğu 4 ülkeden izin alan MOSSAD ajanları, Budapeşte'de bir Suriyeli işadamını infaz etti.
İsrail dünyayı şoke etti!
21 Mart 2010 / 09:05 Güncelleme: 21 Mart 2010 / 09:10

İki uçakla dört ülkeyi geçip Macaristan’da suikast yapan İsrail, dünyayı şoke etti.

Türkiye, Bulgaristan ve Macaristan hava sahası izni alındığını açıkladı. Romanya bir açıklama yapmadı. Suriyeli işadamını öldüren MOSSAD ajanlarının aynı yolla geri döndüğü anlaşıldı...İsrail’de yayın yapan Yeshiva World News adlı haber sitesinin, iki İsrail casus uçağının Çarşamba günü Türkiye üzerinden geçerek Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bir Suriyeliye operasyon düzenlediği haberi doğrulandı. Bulgaristan Hava Kuvvetleri’nin İsrail’in kendilerinden izin alarak Macaristan hava sahasına girdiğine dair açıklaması üzerine Türk Hava Kuvvetleri de bir açıklama yaptı.

‘MOSSAD SUİKAST TİMİ’ İNDİRİLDİ

Bağımsız kaynaklar “Budapeşte uluslararası havaalanına iniş yapan uçaklardaki ajanların suikast timi olduğu ve infaz operasyonu düzenlediklerini iddia ediyor. Macaristan Dışişleri Bakanlığı, uçakların “diplomatik görev” çerçevesinde geldiklerinde israr ediyor.

Operasyonun havadan nokta atışı mı yaptığı yoksa uçağın iniş yaparak suikast timi mi indirdiği sorularına açıklık getirilemedi. Ynet haber ajansı, İsrail casus uçağının Budapeşte’ye iniş yapmadığını belirtirken İsrail’in Bulgaristan büyükelçisi Alice Binnoun ilk önce bu uçusu inkar etti ardından diplomatik misyonla uçtuğunu ‘casus uçuşu’ olmadığını açıkladı. Gözlemciler, siyah bond çanta taşıyan Suriyeli işadamı Trache Bessam’ın suikastla öldürüldüğünü belirtiyor.

SOFYA’DAN DERHAL AÇIKLAMA

Bu arada, Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı, ilginç bir zamanlama ile açıklama yaptı. Açıklamada, 17 Mart’ta İsrail’den kalkıp Macaristan’a giden ve aynı rota üzerinden geri dönen 2 İsrail uçağının, Bulgaristan hava sahasından geçmek üzere izin aldı” ifadesine yer verildi. Rotaları Nevatim; Budapeşte; Varna; Nevatim olarak bildirilen uçakların, Bulgaristan’da hiçbir havalanına iniş yapmadığı, sadece Bulgar hava sahasını kullandığının kaydedildiği açıklamada, hava koridoru verilmesinin son derece rutin bir işlem olduğu belirtildi. Açıklamaların operasyon bittikten sonra gelmesi dikkat çekti.
Bugün

bizim bildiğimiz yahudi,birbirinden kopmaz...
 // ibrahim çelikoğlu
Yüz yıllarca insanlığa çıfıt sokmuş bu soy,kovalandıkça birbirine sarılmış,Destek çıkmış,özürlü olanlara dahi istikbal sağlayarak
soylarını korumuştur.İstihbaratlarının gücü buradan gelir.Dünyanın her yerinde Yahudi vardır.Dünya devletliğinin örneğini verirler.
Bodrum küçük yerdir.Eskilerde Yahudi olduğu halde büyük şehirlere taşınmış,bu günlerde,nasıl Bodrum'a sıkı sıkı bağlandıklarını hayretle görüyoruz....
21 Mart 2010 12:18
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler