YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail: "Derhal Türkiye'den ayrılın"
İsrail: "Derhal Türkiye'den ayrılın"
25 Mart 2015 07:11
İsrail hükümeti vatandaşlarını aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 40 bölgeye seyahat etmemeleri konusunda uyardı.

İsrail hükümetine bağlı "Terörle Mücadele Ofisi"nden yapılan yazılı açıklamada, yaklaşan bayramlar ve özel günler nedeniyle tatil için yurt dışına gitmeyi planlayan İsrail vatandaşları 40 bölgeye seyahat etmemeleri konusunda ikaz edildi.

Saldırıların yoğunlaştığı iddia edildi

"Yahudiler için önemli bayramlarında ve özel günlerde yurt dışında İsrail vatandaşlarına ya da Dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan Yahudilere yönelik saldırıların yoğunlaştığı'' öne sürüldü.
 
Belçika, Kanada, Avustralya, Fransa ve Danimarka'daki son saldırıların,Irak'ta ve Suriye'deki savaşa katılanların Batılı ve Yahudi hedeflere karşı yeni saldırıları düzenleyebileceği endişesi oluşturduğu ileri sürüldü.

"Derhal o ülkelerden ayrılın"
 
Açıklamada, ''İran ve Hizbullah liderliğindeki evrensel terör hala tüm dünyada İsrail hedeflerini ve Yahudi hedefleri tehdit ediyor'' denildi.
 
Yapılan uyarıya ilişkin "somut deliller olduğu" iddia edilen açıklamada, seyahat uyası yapılan 40 bölge şöyle sıralandı: Türkiye, Suriye, Irak, İran, Lübnan, Yemen, Suudi arabistan, Afganistan, Libya, Sudan, Somali, Burkina Faso, Endonezya, Fildişi Sahili, Malezya, Mali, Moritanya, Mısır,Pakistan, Togo, Cezayir, Cibuti, Tunus, Bahreyn, Filipinler'in güneyi, Ürdün, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Azerbaycan, Fas, Umman,Tayland'ın güneyi, Kenya, Nijerya, Hindistan'ın güneyi, Senegal'in doğusu, Nijer'in kuzeyi, Çeçenistan, Keşmir.

Açıklamada ayrıca, söz konusu ülke ve bölgelerde bulunan İsraillilerin derhal buralardan ayrılmaları tavsiye edildi.

lanetlik terörist yine zırvalıyor...
 // Ömer
Bunlar değil miydi devlet destekli yahudi haganah terör örgütü ile avrupadan ve diğer ülkelerden israile zorla göç ettirilmek üzere dünya genelinde, yahudi evlerini,iş yerlerini hatta yahudileri katledenler. İstanbul'daki sinagog bombalatıp Türkiye'ye ellerindeki tüm kameraları ihraç eden ahlaksızlar?Bu ahlaksızlardan her şey beklenir......
25 Mart 2015 Çarşamba 10:06
08:15
 // halit ardic
nediyonyahu gene zirvalamis. dunyada muslumanlara ve yahudilere yonelik saldirilarda siyon teror devleti israilin parmagi var. nediyonyahu nun son beyani yahudilere yonelik bir saldirinin varligi ve israil tarafindan yapilacagidir....
25 Mart 2015 08:15
07:35
 // mustafa
kendi vatandaşına bile acımadan ölümüne göz yuman bir yönetim, eğer saldırı istihbaratı aldıysa...
nereden öğrendi acaba?
kendisi mi planladı ?
gene kendi vatandaşına saldirip öldürecek mi?...
25 Mart 2015 07:35
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler