YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail de fotoğraflara şok oldu
İsrail de fotoğraflara şok oldu
21 Ocak 2014 18:56
Izak Herzog, Esed rejimi tarafından işlenen savaş suçlarını belgeleyen fotoğraflara ilişkin, “Gördüğüm resimler şok edici ve korkunçtu. Suriye’de son birkaç yıldır büyük bir insanlık dramı olduğunu gösteriyor” dedi.

İsrail ana muhalefet lideri ve İsrail İşçi Partisi Genel Başkanı İzak Herzog, AA’nın yayınladığı Şam’da Suriye askerleri tarafından işkencede öldürülen kişilerin fotoğrafları için, “Gördüğüm resimler şok edici ve korkunçtu. Fotoğraflar, Suriye’de son birkaç yıldır büyük bir insanlık dramı olduğunu gösteriyor” dedi.

İsrail ana muhalefet lideri ve İsrail İşçi Partisi Genel Başkanı İzak Herzog, AA muhabirine şunları söyledi:

“Gördüğüm resimler şok edici, korkunçtu ve Suriye’de son birkaç yıldır büyük bir insanlık dramı olduğunu gösteriyor. Uluslararası toplum, Özgür Suriye Ordusunu çok uzun süre önce, daha fazla destekleyip geliştirmeliydi diye düşünüyorum.”

-"NATO ve Türkiye öncülüğünde bir koalisyon olmalıydı"

Ana muhalefet lideri Herzog, Suriye konusunda çözüm için şöyle konuştu:

“Suriye’nin durumuyla ilgili olarak aralarında NATO, Arap Ligi ve Türkiye’den oluşan bir koalisyon kurulmalıydı. Bugün bu durum çok daha zor görünüyor, çünkü bir yanda cihatçıların entrikaları, öbür yanda Hizbullah. Ama dünyada barışseverler şunu anlamalı Hizbullah'ın, Esed’in cinayetlerinin ve halen devam eden cinayetlerin ortağı olduğunu hatırlatmak isterim” dedi.

 

İHA

19:50
 // Rasim DUMAN
Bay İzak, sizin elleriniz de çok temiz degil. Geçen hafta olen başbakanınız Ariel ŞARON Sabra ve Şatilla kamplarındaki uç bin (3000) Filistinli'yi kesmiş, Cenin'de çocukların uzerinden dozer geçirmişti. Esed'den farkınız yok !...
21 Ocak 2014 19:50
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler