YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail casusları idam edildi
İsrail casusları idam edildi
22 Ağustos 2014 15:45
İsrail'de üç kişinin casusluk nedeniyle idamından sonra bir idam haberi daha geldi.

Yürütülen yargı süreci sonucunda İsrail’e casusluk yaptığı tespit edilen 7 kişiyi daha idam ettiği açıklandı. Dün de aynı gerekçeyle 3 kişi idam edilmişti. Yapılan son idamlarla birlikte iki günde idam edilen kişi sayısı 21'e çıktı.

Hamas hareketine yakınlığıyla bilinen El-Mecdu'l-Emni internet sitesinin emniyet kaynaklarına dayandırılan haberinde, Filistin direniş gruplarına bağlı emniyet birimlerinin, yürütülen yargı süreci sonucunda, "İsrail’e casusluk yaptığı ispatlanan" 11 kişiyi sabaha karşı idam ettiği belirtildi.

“Direnişin güvenlik birimlerinin", şüpheli ve casuslara karşı önlemlerin arttırılması yönünde emir aldığına işaret edilen haberde, "direnişin, düşmana bilgi aktaranlara Merhamet göstermeyeceği, idamın söz konusu kişilerin esas cezası olacağı" ifade edildi.Haberde, "sosyal dokuyu korumak amacıyla infaz alanına gazeteci alınmadığı gibi idam edilen kişilerin fotoğraf ve isimlerinin de açıklanmadığı" kaydedildi.

Aynı sitede dün yer alan açıklamada, "Casusluk suçlamasıyla daha önce alıkonulan 3 kişinin idam edildiği ve bu kapsamda 7 kişinin daha yakalandığı" belirtilmişti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler