YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail basınından yeni iddia
İsrail basınından yeni iddia
15 Haziran 2011 09:38
İsrail ordusunun, yeni Gazze filosunun gelişi öncesi büyük bir tatbikat yapacağı ileri sürüldü.

İsrail'in Jerusalem Post gazetesi, donanmanın yeni Gazze filosunun gelişi öncesinde bugün büyük çaplı bir tatbikat yapacağını duyurdu.

Gazetenin haberine göre, Gazze Şeridi'ne yönelik deniz ablukasını kırmak için gelecek haftalarda 15 gemiyle bölgeye gelmesi beklenen yeni filoyu durdurmaya hazırlanan İsrail donanması, özel kuvvet birimi ile diğer özel güçlerden de komandoların katıldığı büyük çaplı bir tatbikat yapacak.

Haberde, donanmanın özel kuvvet birimi olan ve daha çok "Şayetet" olarak bilinen "Flotilla 13" komandoları, diğer deniz kuvvetleri birimleri ve özel güçlerden komandoların katılacağı tatbikatta, geçen yıl mayıs ayındaki Mavi Marmara baskınından çıkarılan derslerden yararlanılacağı bildirildi.

Hükümetten Gazze'ye yönelik deniz ablukasını güçlendirme talimatı aldığı belirtilen İsrail donanmasının, çok çeşitli senaryolara hazırlandığı ve karşı karşıya kalınabilecek direnişe karşı hazırlık yapıldığı kaydedildi.

Haberde ayrıca, donanmanın geçen aylarda, geçen yılki Mavi Marmara operasyonundan çıkarılan derslerin değerlendirmelerini yaptığı, yeni filoyu durdurmak için düzenlenecek operasyonda can kaybının önlenmesini ve ya da en aza indirilmesini sağlayacağı umut edilen bir dizi dersler çıkardığı görüşü yer aldı.


AA

ahlaksız pravakatör israil...
 // ibrahim çelikoğlu
İsrail'in,ben gemilerde cephane olup olmadığını kontrol etme hakkım var"deme hakkı olabilir.Gemileri gönderme fena yaparım"diyemez.Bu doğrudan tahrik ve harp durumunu oluşturan tutumdur.Bu şekilde dünya düzeyinin kontrolünü ölçebiliyoruz.Bir hayali düşünce:İHH (Uğuşturucu vaadti) ABD'nin infaz etmek istediği kişileri kandırıp toparlıyacak,İsrail'e liste verilecek ve İsrail infaz edecek."Akla en yakın olanıdır......
15 Haziran 2011 14:42
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler