YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail askerlerinin müdahalesinde 62 Filistinli yaralandı
İsrail askerlerinin müdahalesinde 62 Filistinli yaralandı
14 Ekim 2015 19:20
İsrail askerlerinin, Batı Şeria ve Kudüs'teki ihlalleri protesto eden Filistinlilere müdahalesi sonucu 62 kişi yaralandı.

İsrail askerlerinin, Gazze'nin sınır bölgelerinde, Batı Şeria ve Kudüs'teki ihlalleri protesto eden Filistinlilere göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermilerle müdahalesi sonucu 62 kişinin yaralandığı bildirildi.

Batı Şeria ve Kudüs'teki ihlalleri protesto etmek isteyen Gazzeliler, Beyt Hanun beldesi ile El-Beric Mülteci Kampı'nın doğusunda bulunan İsrail sınırındaki tel örgüler yakınında gösterilerine devam etti.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, El-Beric Mülteci Kampı'nın doğusundaki gösteriler sırasında 17 kişinin gerçek mermilerle yaralandığını belirtti. 

Beyt Hanun'un kuzey sınırındaki gösteriler sırasında  çıkan olaylarda 45 göstericinin gerçek ve plastik mermilerin yanı sıra göz yaşartıcı gazlara hedef olduğunu aktaran Kudra, yaralıların tümünün bölgelere gönderilen ambulanslarla hastanelere taşındığını, gazdan etkilenenlere ise olay yerinde müdahale edildiğini dile getirdi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler