YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail askerleri onlarca filistinliyi zehirledi
İsrail askerleri onlarca filistinliyi zehirledi
04 Kasım 2015 07:16
Batı Şeria'nın güneyindeki Beytullahim kentinde Filistinli'ye ait bir evde, İsrail askerlerinin attığı göz yaşartıcı gaz kapsülü nedeniyle yangın çıktığı, onlarca kişinin gazdan etkilendiği bildirildi.

İsrail askerlerinin, Beytullahim'deki Ayide mülteci kampında Filistinlilere yönelik müdahalede attığı çok sayıda göz yaşartıcı gaz kapsülü, bir Filistinlinin evinde yangın çıkmasına neden oldu.

Söz konusu evde bulunan aile bireyleri ile bölge sakinleri gazdan etkilenirken, evde yangın nedeniyle hasar meydana geldiği kaydedildi.

Öte yandan Filistin Kızılay Derneği, İsrail askerlerinin Beytullahim'deki olaylara müdahalesi sırasında 3 Filistinli'nin plastik mermilerle yaralandığını, 47 kişinin de göz yaşartıcı gazdan etkilendiğini ifade etti.

Yahudi yerleşimcilerin, ağustos ayında Nablus'ta Filistinli bir ailenin evini kundaklamasıyla fitili ateşlenen gerginlik, Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarla giderek tırmanmış, Batı Şeria ve Gazze'nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen gösterilerle çatışmalar ciddi boyutlara ulaşmıştı. İsrailli sivil ve askerlerin ekim ayının başından bu yana Filistinlilere yönelik saldırılarında 70'ten fazla kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler