YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail askerleri ile Filistinliler arasında çatışma
İsrail askerleri ile Filistinliler arasında çatışma
06 Temmuz 2014 06:52
Batı Şeria'nın değişik yerlerinde İsrail askerleri ile Filistinliler arasında çıkan çatışmada 2 kişi gözaltına alındı, 20 kişi yaralandı

Alınan bilgilere göre, Kudüs'ün kuzeydoğusundaki er-Ram beldesinin girişinde, Kudüs ile Ramallah arasındaki Kalendiya kontrol noktasında ve Batı Şeria'nın güneyindeki El-Halil kentinin yakınındaki el-Arub Kampı girişinde İsrail askerleri ile Filistinliler arasında çatışma çıktı.

Çatışmada, askerlerin plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz bombası kullanması sonucunda 20 kişi plastik mermi ile yaralanırken, onlarca kişi de gazdan etkilendi.

Bu arada Ramallah'ın batısındaki en-Nebi Salih beldesi sakinlerinden alınan bilgiye göre, Yahudi yerleşimciler beldeye baskın düzenleyerek, yerli halka saldırmaya kalkışması üzerine taraflar arasında çatışma çıktı. İsrail askerleri de yerli halka yönelik göz yaşartıcı gaz bombası ve gerçek mermi kullanarak çatışmaya müdahale etti.

Yerli halk, askerlerin beldenin girişlerini beton bloklarla kapatarak, Yahudi yerleşimcilerin güvenliğini sağladığını ifade etti.

Filistinli kaynaklar da İsrail ordusunun, Filistinlilerin ikamet ettiği bir çok beldenin girişlerini beton bloklarla kapattığını, Yahudi yerleşim birimlerinin girişlerinde ise polisler tarafından güvenlik önlemleri alındığını belirtti.

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler