YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail askerleri Filistinli öğrencileri vurdu
İsrail askerleri Filistinli öğrencileri vurdu
08 Ekim 2015 10:01
İsrail'in son haftalarda Mescid-i Aksa'daki baskılarını artırması ve Müslümanların Kudüs'ün eski şehir bölgesine girişini yasaklaması üzerine Ramallah'taki Birzeit Üniversitesi öğrencilerinin başlattığı gösterilerde dün kan aktı.

Filistin'in Batı Şeria bölgesinde İsrail askerleri ve Filistinli gençler arasında yaşanan çatışmalarda askerler, gerçek mermi kullandı. Ağır yaralanan bir Filistinli, olay yerinde hayatını kaybetti. Açılan ateş sonucu 99 kişi de yaralandı. Doğu Kudüs'te de bir Yahudi vatandaşını bıçaklayan Filistinli kız; İsrail askerlerinin ateş açması sonucu ağır yaralandı.

Olayların ardından Başbakan Benyamin Netanyahu, Almanya'ya gerçekleştireceği ziyareti iptal ettiğini açıkladı. Öte yandan, Gazze'de farklı ideolojilere sahip Filistinli gruplar, Batı Şeria ve Kudüs'teki kitlesel ayaklanmayı yönetmek amacıyla "Ulusal Birlik Liderliği" kurulması çağrısında bulundu. Birliğin kurulmasıyla ilgili dün Hamas, Fetih, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi ve Filistin Halk Partisi'nden temsilciler Gazze'de toplantı düzenledi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler