YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail askerleri Filistin kurumlarına baskın düzenledi
İsrail askerleri Filistin kurumlarına baskın düzenledi
29 Aralık 2015 13:28
Ahrar Esirler ve İnsan Hakları Araştırma Merkezi ile Zekat Komitesi'nin Batı Şeria'daki merkezlerine baskın düzenleyen İsrail askerleri, buradaki doküman, bilgisayar ve elektronik eşyalara el koydu.

İsrail askerlerinin Batı Şeria'da faaliyet gösteren Ahrar Esirler ve İnsan Hakları Araştırma Merkezi ile Zekat Komitesi'ne baskın düzenlendiği,  Ahrar Esirler ve İnsan Hakları Araştırma Merkezi'nin kapatılmasına ilişkin tebligatın yetkililere teslim edildiği bildirildi.

Ahrar Esirler ve İnsan Hakları Araştırma Merkezi Müdürü Fuad el-Hafeş, "Batı Şeria'nın Nablus kentinde bulunan merkezimize baskın düzenleyen İsrail askerleri, merkezin kapatılmasına yönelik tebligatı bırakarak buradan ayrıldı" dedi.

Hafeş, baskın ve aramalar sırasında oluşan maddi hasarın yanı sıra, İsrail askerlerinin 3 şahsi bilgisayar ve bazı elektronik aletlere de el koyduğunu aktardı.

Öte yandan, görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail askerleri Beytullahim'deki "Zekat Komitesi"ne de baskın düzenledi. Merkezin kapılarını kıran askerlerin, bilgisayar ve bazı özel dosyalara el koyduğu kaydedildi.

8 Filistinli gözaltına alındı

Öte yandan, İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Batı Şeria'nın Ramallah, El-Halil, Cenin, Kalkilya ve Nablus kentlerinde düzenlenen operasyonlarda, haklarında "arama kararı" olduğu gerekçesiyle 8 Filistinlinin gözaltına alındığı bildirildi.

Orduda görevli mühendis ekipleriyle Cenin kentinin Kabatiya beldesinde "İsraillilere saldırı düzenlemekle suçlanan" iki Filistilinin evine de baskın düzenlendiği kaydedildi.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler