YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail askerleri bir Filistinliyi yaraladı
İsrail askerleri bir Filistinliyi yaraladı
05 Kasım 2015 07:24
​İsrail askerlerinin Gazze Şeridi'nin sınır bölgesinde yer alan El-Bureyc Mülteci Kampı'nın doğusundaki evlere ve araziye açtığı ateş sonucu 1 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu bir Filistinlinin ayağından yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Görgü tanıkları da Gazze sınırına konuşlanan İsrail askerlerinin, Bureyc kampının doğusundaki arazi ve evlere otomatik silahlarla ateş açtığını aktardı.

İsrail'in 7 Temmuz'da başlattığı saldırıların ardından İsrail ile Filistinli direniş grupları arasında 26 Ağustos 2014'te varılan ateşkes anlaşmasına rağmen İsrail ordusu hemen hemen her gün Gazze sınırındaki araziyi hedef alıyor. Filistinliler de bunu ateşkes anlaşmasının açık ihlali olarak kabul ediyor.

Filistin Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre, Yahudi yerleşimcilerin İsrail polisinin koruması altında Mescid-i Aksa'ya girmekte ısrar etmesiyle tırmanan gerginlikte, Batı Şeria, Kudüs ve Gazze'de ekim ayının başından bu yana 74 Filistinli hayatını kaybetti.

 

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler