YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail askerleri 3 Filistinliyi öldürdü
İsrail askerleri 3 Filistinliyi öldürdü
07 Ocak 2016 21:54
İsrail askerleri Batı Şeria'da "bıçaklı saldırı girişiminde bulundukları" iddisıyla 3 Filistinliyi öldürdü.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, "Beytüllahim şehri yakınlarındaki Guş Etzion Yahudi yerleşim birimi yakınlarında 3 Filistinlinin askerlere bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" öne sürüldü. Askerlerin Filistinlileri vurarak öldürdüğü belirtilen açıklamada, olayda İsrail askerlerinden zarar gören olmadığı kaydedildi.

Öte yandan İsrail polisinin, "üzerinde bıçak bulunduğu" iddia edilen 16 yaşındaki Filistinli bir genci gözaltına aldığı bildirildi.

İsrail Polis Sözcüsü Luba Samri'nin yazılı açıklamasında, polisin Doğu Kudüs'teki Şafat Mülteci Kampı kontrol noktasında "üzerinde bıçak bulunduğu" gerekçesiyle16 yaşındaki Filistinli bir genci gözaltına aldığı belirtildi.

İsrail'in Filistinlilere saldırıları ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınları nedeniyle ekim ayından bu yana bölgede gerginlik giderek artarken, Batı Şeria ve Kudüs'ten hemen hemen her gün "İsraillilere bıçaklı veya araçla saldırı girişiminde bulunduğu" iddiasıyla vurulan Filistinlilerin ölüm haberleri geliyor.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler