YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail askerleri 1 Filistinliyi öldürdü
İsrail askerleri 1 Filistinliyi öldürdü
27 Kasım 2013 08:12
İsrail askerlerinin, el-Halil kentinin güneyindeki Yatta beldesinde 1 Filistinliyi daha öldürdüğü bildirildi.

İsrail'in Yediot Ahronoth gazetesi bir istihbarat kaynağına dayandırdığı haberinde, Yatta'da düzenlenen operasyonda, askerlerin gözaltına almak istediği Filistinlilerin karşı çıkması sonucu çıkan çatışmada 2 Filistinlinin öldürüldüğü, üçüncüsünün ise kaçmayı başardığı belirtilmişti.

Söz konusu kaynak, öldürülen Filistinlilerin İsrail'deki bazı hedeflere yönelik bombalı eylem gerçekleştireceklerini iddia etmişti.

Öte yandan Yatta Devlet Hastanesi'nden kaynaklar, Filistin ambulanslarının çatışmada hayatını kaybeden Mahmud Halid en-Neccar, Muhammed Fuad Neyruh ve Muhammed Musa Fenşe'nin cenazelerini hastaneye taşıdığını söyledi.

Hayatını kaybedenlerin Filistin'in hangi grubuna ait olduğu bilinmiyor.

Filistin Enformasyon Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "İsrail askerlerinin, el-Halil kentinin güneyindeki Yatta beldesinde 3 Filistinliyi öldürmek suretiyle işlediği cinayet ve ardından İsrail iç istihbarat servisi Şabak'ın açıklaması, işgalcilerin, Filistin halkına yönelik artarak devam eden terörünü kamufle amaçlıdır" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İşgal güçlerinin 3 Filistinliyi öldürmesi ve İsrail hedeflerine yönelik saldırı düzenlemeyi planlayan selefi şebeke üyesi olduklarını iddia etmesi gerçeği yansıtmadığı gibi Filistinliler arasında fitneyi ateşlemeyi ve halkımız arasındaki güzel ilişkileri zehirlemeyi amaçlayan hasta bir girişimdir."

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler