YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail askerinden Mescid-i Aksa‘ya çirkin saldırı
İsrail, günlerdir yaşanan çatışmaların ardından Haramüşşerif içerisindeki Mescid-i Aksa’ya girdi.
İsrail askerinden Mescid-i Aksa‘ya çirkin saldırı
05 Kasım 2014 / 13:12 Güncelleme: 05 Kasım 2014 / 14:42

İsrail askerleri Mescid-i Aksa'ya Müslümanların girişlerini yasakladıktan sonra, mabedi bastı.

İsrail askerleri Kudüs'teki Mescid-i Aksa'ya girdi. 10 İsrail askeri, üniformalarıyla Magrip Kapısını kullanarak, Haremüşerif içindeki Mescid-i Aksa'ya girdi.

Bölgedeki twitter kullanıcıları İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa'da yaptığı vahşetin görüntülerini paylaştı.

rs1-148.jpg

İsrail askerleri Mescid-i Aksa'yı bastı. Gaz bombaları ve plastik mermilerle Filistinlilere saldıran İsrail, 1967'den bu yana, askerler postallarıyla Aksa'nın mihrabını çiğneyip tahrip ettiler. İsrail askerlerinin Kuran'ı Kerimleri yerlere attıkları da fotoğraflarda görülüyor.

Mescid-i Aksa'nın tekrar ziyaretçilere kapatmasının ardından içeri girmek isteyen Filistinlilere İsrail askerleri göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

rs2-041.jpg

4 Filistinli gözaltında

İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa baskınında çıkan olaylarda 4 Filistinlinin gözaltına aldığı bildirildi.

İsrail polisinin sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yapılan açıklamada, aralarında Mescid-i Aksa muhafızlarından bir kişi ve "polislere taş atan gençlerin" bulunduğu 4 Filistinlinin gözaltına alındığı belirtildi.

rs3-016.jpg

Saldırıya tepki gösterdiği için müdahale edildi 

Görgü tanıkları da gözaltına alınan Aksa muhafızının Tarık el-Heşlemun olduğu ve İsrail askerlerinin Mescid'deki saldırılarına tepki gösterdiği için gözaltına alındığını kaydetti.
Ürdün'ün İslami Vakıflar Dairesi'ne bağlı 170 muhafız dönüşümlü olarak Mescid-i Aksa'nın kapılarında görev yapıyor.

1 Filistinli öldürüldü

Kudüs'te İsraililerin üzerine aracını sürdüğü iddia edilen bir Filistinlinin polis tarafından vurularak öldürüldüğü bildirildi.

Müslüman Türk âleminin sabrını taşırmak üzeresiniz...!!!
 // Devlet-i Ebedi müddet
Ey İsrail devleti :bu müslüman Türk âleminin sabrını taşırmak üzeresiniz, bu müslüman dünyasıyla alay etmeye, dalga geçmeye devam edecek olursanız inanın 22000 kilometrelik ülkenizde aynı Hiroşima daki gibi 5 kilotonluk nükleer silah operasyonuyla taş taş üzerine bırakılıp birdaha o ülkenizde ne yaşayabilir nede dönebilirsiniz, böyle bir durumda müslüman alemini sorumlu tutmayın, telavivde, hebronda ikinci Hiroşima vakasını yaşamanızı bizlerde istemiyoruz, inanın sabrımızı çok zorluyorsunuz!!! ...
06 Kasım 2014 Perşembe 00:51
BU YAŞANANLARDAN MÜSLÜMANLAR SORUMLUDUR. BU YAŞANANLA
 // BekirAy
Müslümanların bașta halifesiz,emirsiz bașı boș,bölük pörçük ve șuur dan yoksun olmaları üstüne üslük birbirlerinin kuyusunu kazıp,katlettikten sonrada ;yaptıklarını da utanmadan din adına yaptıklarını öğüne öğüne söylemeleri İsrail’in ekmeğine yağ sürmekte o’da bu durum dan cüret alarak bu ișgal ve katliamı gerçekleștirmektedir....
05 Kasım 2014 Çarşamba 21:37
yaptığınız yanınıza kalmaz ISRAIL
 // kerem zengin
o kitap ki bir dünya nizamıdır. insani olarak sizin sahip olamadığınız herşey ondadır. oysa kurtuluşunuz odur da siz onu açıp okumaz bilmezsiniz. ...
05 Kasım 2014 Çarşamba 15:53
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler