YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail ajanları Arap kılığında hastane bastı, Filistinli genci öldürdü
İsrail gizli servisi ajanları, Filistinli kılığına girerek Batı Şeria’da bir hastaneyi basarak Filistinli bir şüpheliyi kaçırdı. Doğum için bir kadını hastaneye getirmiş gibi yapan ajanlar, 27 yaşındaki Filistinliyi vurarak öldürdüler.
İsrail ajanları Arap kılığında hastane bastı, Filistinli genci öldürdü
12 Kasım 2015 / 22:48 Güncelleme: 13 Kasım 2015 / 13:47

İsrail gizli servisi ajanları, Filistinli kılığına girerek Batı Şeria’da bir hastaneyi basarak Filistinli bir şüpheliyi kaçırdı. Doğum için bir kadını hastaneye getirmiş gibi yapan ajanlar, Yahudi bir yerleşimciyi bıçakladığı iddia edilen 20 yaşındaki Azzam Şalaldeh’i kaçırırken, onlara engel olmaya çalışan 27 yaşındaki kuzenini vurarak öldürdüler.

Güvenlik kameralarına yakalanan görüntülerde kefiyeli ve sakallı kişiler, El Halil kentindeki El Ahli Hastanesi'ne girerken görülüyor. Cerrahi bölümünü basan ajanlar, şüpheliyi tekerlekli sandalye ile götürülerken görüntülere yansıyor.

Hastane müdürü Cihad Şavar, “Sağlık ekibini oradan uzaklaştırdılar, cerrahi bölümünü kontrol altına aldılar, Şalaldeh’in odasına gittiler, kimsenin girmesine izin vermediler. Sonra gittiler. Yaralı kanlar içindeydi; müdahaleye rağmen kurtarılamadı” dedi.

1-20151112224814.jpg

İsrail iç istihbarat örgütü Şin Bet operasyonu doğruladı. 

İsrail ve işgal altındaki bölgeler ekim ayı başından beri giderek tırmanan bir şiddetle karşı karşıya. Bıçak, silah ve araç çarparak düzenlenen saldırılar ve çatışmalarda; 78 Filistinli hayatını kaybetti, biri Arap olmak üzere 10 İsrailli öldü.

2-685.jpg

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler